حقوق و دستمزد

 • 18 فرودین 1397
  ادامه مذاکرات دستمزد ۹۷ از هفته آینده

  ادامه مذاکرات دستمزد ۹۷ از هفته آینده

   در جلسات مزدی روزهای پایانی سال گذشته، با توافق نمایندگان کارگری و کارفرمایی در جلسات متعدد شورای عالی کار به ریاست وزیر کار، دستمزد «حداقلی بگیران» برای سال ۹۷ به میزان ۲۰ درصد افزایش یافت.
  با این توافق شرکای اجتماعی، دستمزد کارگران و شاغلانی که پایه حقوق آنها در سال ۹۶ معادل 9،299،310 ریال  بود با افزایش حدود1،860،000 ریالی به حدود 11،150،000 ریال رسید.
  با این حال به رغم برگزاری چندین جلسه شورای عالی برای تعیین دستمزد ۹۷، در نهایت نمایندگان کارگری و کارفرمایی فقط در خصوص میزان افزایش دستمزد «حداقلی بگیران» به نتیجه رسیدند تا ادامه مذاکرات برای تعیین دستمزد کارگرانی که حقوق پایه آنها به دلایلی از جمله سوابق کاری بالاتر، بیش از ۹۲۹.۹۳۱ تومان است (سایر سطوح مزدی)، به نیمه دوم فروردین موکول شود.

   

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 29 اسفند 1396
  افزایش ۱۹.۸ درصدی حداقل دستمزد ۹۷ کارگران در انتظار تصویب

  افزایش ۱۹.۸ درصدی حداقل دستمزد ۹۷ کارگران در انتظار تصویب

  اعضای کارگری و وزیر کار شورای عالی کار با افزایش ۱۹.۸ درصدی حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۷ و همچنین ۱۲ درصدی سایر سطوح به علاوه ۲۴۱۸۸ ریالی روزانه مزد به طور کلی توافق کرده‌اند اما این توافق هنوز مصوب نشده است.

   آخرین اخبار رسیده از جلسه شورای‌عالی کار حکایت از این دارد که اعضای کارگری و وزیر کار شورای عالی کار با افزایش ۱۹.۸ درصدی حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۷ و همچنین ۱۲ درصدی سایر سطوح به علاوه ۲۴۱۸۸ ریالی روزانه مزد به طور کلی توافق کرده‌اند اما این توافق هنوز مصوب نشده است.

   

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید 

   

 • 27 اسفند 1396
  جلسه رسمی تعیین دستمزد سال ۹۷ کارگران آغاز شد

  جلسه رسمی تعیین دستمزد سال ۹۷ کارگران آغاز شد

  سومین نشست شورای عالی کار با دستور کار تعیین دستمزد سال ۹۷ کارگران مشمول قانون کار از صبح امروز با حضور علی ربیعی، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، شریعتمداری وزیر صنعت معدن و تجارت و نمایندگان گروه‌های کارگری و کارفرمایی آغاز شد.

  این نشست که در وزارت کار با دستور کار تعیین مزد سال ۹۷ کارگران برگزار می‌شود، سومین جلسه شورای عالی کار است و با توجه به حضور تمام اعضا احتمالا مزد ۹۷ امروز نهایی شود.

   

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 23 اسفند 1396
  تعیین مزد ۹۷ در نشست بعدی شورای عالی کار

  تعیین مزد ۹۷ در نشست بعدی شورای عالی کار

   دومین نشست شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۹۷ به ریاست علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که حدود ۴ ساعت به طول انجامید دقایقی قبل به پایان رسید.
  در این نشست که با حضور اعضای کارگری و کارفرمایی شورای عالی کار برگزار شد حداقل هزینه زندگی کارگری برای یک ماه در سال ۹۶ تحت عنوان «حداقل هزینه معیشت» 2،669،800  تومان تعیین و با توافق شرکای اجتماعی تصویب شد.
  بر اساس این گزارش، در حالی که احتمال می رفت در جلسه امروز حداقل دستمزد سال ۹۷ تعیین شود اما مقرر شد این رقم در نشست بعدی شورای عالی کار و با دعوت از وزرای اقتصاد و صنعت نهایی شود.

   

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 22 اسفند 1396
  تغییرات مزدی کارگران بخش کشاورزی

  تغییرات مزدی کارگران بخش کشاورزی

  با توجه به درصد تغییرات متوسط دستمزد روزانه مردان کارگر در پاییز ۹۶ نسبت به فصل مشابه سال قبل مشاهده می‌شود که متوسط دستمزد روزانه کارگر بیل‌زن زمین زارعی بیشترین تغییر را به صورت افزایشی داشته است.

  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، عمده کارگران کشاورزی بر اساس آخرین آمار مرکز آمار و اطلاعات راهبردی دستمزد خود را به صورت وجه نقد دریافت می‌کنند و در مواردی هم به جای تمام یا قسمتی از آن غذا یا سهمی از محصول داده می‌شود که ارزش ریالی آن به قیمت روز محاسبه و پرداخت می‌شود.

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 20 اسفند 1396
  دستمزد کارگران هنوز نهایی نشده است

  دستمزد کارگران هنوز نهایی نشده است

  دبیر اجرایی خانه کارگر اصفهان با تأکید بر اینکه فاصله زیادی میان حداقل دستمزد فعلی و حداقل معیشت مورد نیاز یک خانوار وجود دارد، گفت: شورای عالی کار امسال بن کالای نقدی کارگران را تبدیل به جنس کالایی کند.
  اصغر برشان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص وضعیت دستمزد کارگران، اظهار کرد: موضوع دستمزد کارگران هنوز نهایی نشده است و در شورای عالی کار در حال بررسی است.
  وی تأکید کرد: به طور قطع میزان دستمزد کارگران توسط شورای عالی کار قبل از پایان سال اعلام می‌شود که این موضوع در دستور کار قرارگرفته و جلساتی برای تصویب نهایی این موضوع برگزار شده است.

   

 • 15 اسفند 1396
  زمان واریز عیدی مستمری بگیران

  زمان واریز عیدی مستمری بگیران

  بنابر اعلام سازمان تامین اجتماعی؛ عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان از ١٥ تا ٢٢ اسفند ماه براساس حروف الفبا پرداخت می شود. مجموع اعتبار اختصاص یافته برای پرداخت عیدی بازنشستگان این سازمان حدود ٢١٠٠ میلیارد تومان است.

  به گزارش ایسنا، بر اساس برنامه ریزی انجام شده، مستمری بگیرانی که نام خانوادگی آنان با حروف غ ، ذ ، ن، م آغاز می شود، عیدی خود را در روز ١٥ اسفند ماه دریافت می کنند.

  مستمری بگیرانی که نام خانوادگی شان با حروف ک، د، ش، ع آغاز می شود  نیز در ١٦ اسفند عیدی را دریافت می کنند.

  همچنین بازنشستگانی که نام خانوادگی آنها با حروف گ، ل، و، ه ، ی آغازمی شود، در روز ١٧ اسفند عیدی دریافت می کنند...

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 15 اسفند 1396
  بررسی دستمزد در جلسه سه شنبه شورای عالی کار

  بررسی دستمزد در جلسه سه شنبه شورای عالی کار

  معاون وزیر کار گفت: شورای عالی کار برای روز سه شنبه هفته جاری با دستورکار بررسی دستمزد ۹۷ تشکیل جلسه می دهد.

  به گزارش خبرنگار مهر، جلسات شورای عالی کار که با هدف بررسی حداقل دستمزد ۹۷ برگزار می شود، طی حدود دو هفته گذشته به دلیل اعتراض جامعه کارگری و کارفرمایی به بند (ز) تبصره (۷) بودجه سال آینده مبنی بر واریز سهم درمان تامین اجتماعی به حساب خزانه، متوقف شد.

  در حالی که ۲۹ بهمن ماه جلسه شورای عالی کار با دستور کار «بررسی دستمزد ۹۷» برگزار شد اما اعضای کارگری و کارفرمایی این شورا در اعتراض به مصوبه مجلس در خصوص واریز سهم درمان تامین اجتماعی به حساب خزانه، جلسه را ترک کردند.

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .