بیمه تامین اجتماعی
 • 9 مرداد 1400
  آموزش تهیه و ارسال لیست بیمه ماهانه

  آموزش تهیه و ارسال لیست بیمه ماهانه

  در این قسمت نحوه نصب برنامه تامین اجتماعی و تهیه لیست ماهانه جهت ارسال به سازمان  را برای شما مخاطبین عزیز شرح می دهیم . 
  1- دانلود نرم افزار و نصب آن 
  برای دانلود نرم افزار به آدرس سایت تامین اجتماعی www.tamin.ir مراجعه فرمائید ویا بصورت مستقیم از صفحه دانلود نرم افزار سازمان لینک های نصب را دانلود نمایید و یا از داخل سایت حسابداری بیست از قسمت نرم افزار ارسال لیست حق بیمه نرم افزار را دانلود نمایید .
  2- باز کردن نرم افزار و ثبت مشخصات کارگاه 
  بر روی آیکن برنامه ListDisk  کلیک کرده تا برنامه باز شود سپس در قسمت اطلاعات پایه روی گزینه " مشخصات کارگاه " کلیک نمایید . با زدن گزینه جدید اطلاعات مربوط به کارگاه را تکمیل کنید 
  3- وارد کردن مشخصات کارکنان در نرم افزار 
  در قسمت اطلاعات پایه روی گزینه " مشخصات کارکنان کلیک کنید سپس روی گزینه جدید زده و در فرم باز شده اطلاعات فردی و پرسنلی کارکنان را وارد نمایید 
  4- تهیه لیست ماهانه 
  روی تب "عملیات " از نوار بالا گزینه "لیست ماهانه " را انتخاب کنید و جدید را زده و لیست ماهانه را تهیه کنید .
  برای این کار ابتدا ماه و سال و شماره لیست را وارد کرده و در قسمت پرسنل تمامی پرسنل را اضافه کرده و حقوق و مزایای هریک را کامل وارد نمایید 
   
  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .
 • 13 تیر 1400
  تغییر سایت ارسال لیست بیمه

  تغییر سایت ارسال لیست بیمه

  از مرداد ماه سال جاری سامانه جدید ارسال لیست و پراخت حق بیمه تأمین اجتماعی به نشانی Es.tamin.ir جایگزین سامانه سابق به نشانی Samt.tamin.ir می‌شود.

  سامانه جدید از مرداد ماه 1400 در اختیار تمامی کارفرمایان برای بارگذاری لیست ماهانه حق بیمه قرار می‌گیرد.

   

  برای مشاهده لینک به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 8 تیر 1400
  دستمزد کسر حق بیمه سال 1400

  دستمزد کسر حق بیمه سال 1400

  طبق بخشنامه شماره ۲۵۱۱۹۳ مورخ ۲۷/۱۲/۱۳۹۹ وزارت تعاون ، کار و رفاه که در انتهای پست قابل دانلود می باشد  در خصوص تغییر حداقل دستمزد روزانه و سایر سطوح دستمزدی و حداقل مزایای پرداختی به کارکنان مشمول قانون کار در سال ۱۴۰۰ و میزان افزایش دستمزد روزانه مبنای کسر حق بیمه از ابتدای سال جاری به شرح ذیل اعلام می گردد .

   مبنای کسر حق بیمه سال 1400 به شرح ذیل اعلام می گردد .

   

  برای مشاهده به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 26 فرودین 1397
  محاسبه حق بیمه سال 97

  محاسبه حق بیمه سال 97

  با توجه به افزایش 19.8 درصدی حقوق سال 97 به نسبت سال قبل میزان بیمه پرداختی به تامین اجتماعی نیز افزایش داشته است و براین اساس محاسبات بیمه را برای شما در ذیل آورده ایم .

  با توجه به این‌که کل حق بیمه ۳۰درصد حقوق بوده و ۲۳درصد از آن سهم کارفرما و هفت درصد نیز سهم کارگر است، بر این اساس مبلغ کل بیمه برای سال ۱۳۹۷ معادل 3،672،172 ریال تعیین شده که به این ترتیب سهم کارفرما 2،815،332 ریال  و سهم کارگر معادل 856،840 ریال است.

   

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 17 شهریور 1396
  جدول محاسبه مشمول حق بیمه سال 96

  جدول محاسبه مشمول حق بیمه سال 96

  در جدول زیر محاسبات حق بیمه سال 96 ، از جمله حق بیمه کارفرما و کارگر بر اساس پایه کار به ریز آورده شده است

  جهت مشاهده جدول به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 26 مرداد 1396
  خطای کد ملی نا معتبر است در ارسال لیست بیمه

  خطای کد ملی نا معتبر است در ارسال لیست بیمه

  سوال یکی از دوستان در خصوص لیست بیمه

  فرد جدیدی را  امروز در لیست بیمه  وارد کردم که قبلا جایی بیمه نبوده و تازه ثبت نام کرده است . اما وقتی لیست را  در سایت ارسال میکنم ُ عدم تایید میزنه و دلیلش را ( کد ملی نا معتبر است ) می زند . در صورتی که کد ملی درست وارد شده  مشکل از چیست ؟

   

  برای مشاهده پاسخ به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 3 مرداد 1396
   حذف سهم حق بیمه کارفرما در بنگاه‌های دارای کمتر از ۵ کارگر

  حذف سهم حق بیمه کارفرما در بنگاه‌های دارای کمتر از ۵ کارگر

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از حذف سهم حق بیمه کارفرما در بنگاه‌های با تعداد کارگر کمتر از ۵ نفر خبر داد.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، علی ربیعی در نهمین اجلاسیه دوره ششم نمایندگان اتاق اصناف ایران با اشاره به سهم ۲۵ درصدی اصناف در تولید ناخالص ملی افزود: سهم بنگاه‌های کوچک متوسط و خرد از اشتغال ۸۵ درصد است که ۸۰ درصد از این بنگاه‌ها زیرمجموعه اصناف هستند.
  وی با اشاره به راه اندازی سامانه تحلیل بازار کار در وزارت کار گفت: با استفاده از این سامانه وضعیت اشتغال در کشور بصورت شفاف مشخص خواهد شد.
  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رویکرد این وزارتخانه را ایجاد اشتغال فراگیر دانست و ادامه داد: ایجاد اشتغال پایدار در بنگاه‌های کوچک متوسط و خرد عملیاتی می‌شود و صنایع بزرگ در این مسیر دیگر اثری ندارد.

  به ادامه مطلب مراجعه فرمایید

 • 31 تیر 1396
   مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی براساس دو سال آخر بیمه پردازی

  مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی براساس دو سال آخر بیمه پردازی

  سیدمحمدعلی جنانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: براساس ماده ۳۱ قانون برنامه پنجم توسعه، بخشنامه ای تحت عنوان بخشنامه شماره ۶۰ وجود داشت که دو سال بیمه پردازی بیمه شدگان مبنای محاسبه پرداخت مستمری فرد محسوب می شد؛ اما چنانچه این دو سال دستخوش دستمزد نامتعارف در طول بیمه پردازی این افراد،‌ قرار می گرفت ما میانگین پنج سال آخر را محاسبه می کردیم.
  وی ادامه داد: اما طبق ماده ۸۲ قانون برنامه ششم توسعه، این قضیه منتفی شد و ما امروز ۲۵ تیرماه ۱۳۹۶ بخشنامه ای با شماره ۱/ ۶۰ صادر شد که از اول فروردین سال ۱۳۹۶ میزان مستمری براساس قانون اصلاح ماده ۷۷ و تبصره ذیل مصوب ۱۶ اسفندماه ۱۳۷۱ با رعایت سایر قوانین و مقررات تعیین می شود؛ یعنی برای تعیین میزان مستمری بازنشستگان، دو سال آخر محاسبه می شود....

   

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید.