-

بیمه تامین اجتماعی

<
 • 26 فرودین 1397
  محاسبه حق بیمه سال 97

  محاسبه حق بیمه سال 97

  با توجه به افزایش 19.8 درصدی حقوق سال 97 به نسبت سال قبل میزان بیمه پرداختی به تامین اجتماعی نیز افزایش داشته است و براین اساس محاسبات بیمه را برای شما در ذیل آورده ایم .

  با توجه به این‌که کل حق بیمه ۳۰درصد حقوق بوده و ۲۳درصد از آن سهم کارفرما و هفت درصد نیز سهم کارگر است، بر این اساس مبلغ کل بیمه برای سال ۱۳۹۷ معادل 3،672،172 ریال تعیین شده که به این ترتیب سهم کارفرما 2،815،332 ریال  و سهم کارگر معادل 856،840 ریال است.

   

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 17 شهریور 1396
  جدول محاسبه مشمول حق بیمه سال 96

  جدول محاسبه مشمول حق بیمه سال 96

  در جدول زیر محاسبات حق بیمه سال 96 ، از جمله حق بیمه کارفرما و کارگر بر اساس پایه کار به ریز آورده شده است

  جهت مشاهده جدول به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 26 مرداد 1396
  خطای کد ملی نا معتبر است در ارسال لیست بیمه

  خطای کد ملی نا معتبر است در ارسال لیست بیمه

  سوال یکی از دوستان در خصوص لیست بیمه

  فرد جدیدی را  امروز در لیست بیمه  وارد کردم که قبلا جایی بیمه نبوده و تازه ثبت نام کرده است . اما وقتی لیست را  در سایت ارسال میکنم ُ عدم تایید میزنه و دلیلش را ( کد ملی نا معتبر است ) می زند . در صورتی که کد ملی درست وارد شده  مشکل از چیست ؟

   

  برای مشاهده پاسخ به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 3 مرداد 1396
   حذف سهم حق بیمه کارفرما در بنگاه‌های دارای کمتر از ۵ کارگر

  حذف سهم حق بیمه کارفرما در بنگاه‌های دارای کمتر از ۵ کارگر

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از حذف سهم حق بیمه کارفرما در بنگاه‌های با تعداد کارگر کمتر از ۵ نفر خبر داد.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، علی ربیعی در نهمین اجلاسیه دوره ششم نمایندگان اتاق اصناف ایران با اشاره به سهم ۲۵ درصدی اصناف در تولید ناخالص ملی افزود: سهم بنگاه‌های کوچک متوسط و خرد از اشتغال ۸۵ درصد است که ۸۰ درصد از این بنگاه‌ها زیرمجموعه اصناف هستند.
  وی با اشاره به راه اندازی سامانه تحلیل بازار کار در وزارت کار گفت: با استفاده از این سامانه وضعیت اشتغال در کشور بصورت شفاف مشخص خواهد شد.
  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رویکرد این وزارتخانه را ایجاد اشتغال فراگیر دانست و ادامه داد: ایجاد اشتغال پایدار در بنگاه‌های کوچک متوسط و خرد عملیاتی می‌شود و صنایع بزرگ در این مسیر دیگر اثری ندارد.

  به ادامه مطلب مراجعه فرمایید

 • 31 تیر 1396
   مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی براساس دو سال آخر بیمه پردازی

  مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی براساس دو سال آخر بیمه پردازی

  سیدمحمدعلی جنانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: براساس ماده ۳۱ قانون برنامه پنجم توسعه، بخشنامه ای تحت عنوان بخشنامه شماره ۶۰ وجود داشت که دو سال بیمه پردازی بیمه شدگان مبنای محاسبه پرداخت مستمری فرد محسوب می شد؛ اما چنانچه این دو سال دستخوش دستمزد نامتعارف در طول بیمه پردازی این افراد،‌ قرار می گرفت ما میانگین پنج سال آخر را محاسبه می کردیم.
  وی ادامه داد: اما طبق ماده ۸۲ قانون برنامه ششم توسعه، این قضیه منتفی شد و ما امروز ۲۵ تیرماه ۱۳۹۶ بخشنامه ای با شماره ۱/ ۶۰ صادر شد که از اول فروردین سال ۱۳۹۶ میزان مستمری براساس قانون اصلاح ماده ۷۷ و تبصره ذیل مصوب ۱۶ اسفندماه ۱۳۷۱ با رعایت سایر قوانین و مقررات تعیین می شود؛ یعنی برای تعیین میزان مستمری بازنشستگان، دو سال آخر محاسبه می شود....

   

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید.

 • 27 تیر 1396
   بیمه‌شدگان سوابق خود را مشاهده و پیگیری کنند

  بیمه‌شدگان سوابق خود را مشاهده و پیگیری کنند

  مدیرکل امور فنی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی به بیمه شدگان توصیه کرد به صورت منظم سوابق بیمه ای خود را از طریق مراجعه به سایت سازمان تامین اجتماعی پیگیری کنند، تا برای دریافت خدمات و همچنین مستمری در آینده به مشکل برنخورند.

  به گزارش ایسنا، منصور آتشی با اشاره به حمایت های سازمان تامین اجتماعی گفت: خدماتی که فرد در هنگام بیمه پردازی به وی تعلق می گیرد، حمایت های مقطعی است و تعهدات کوتاه مدت سازمان تامین اجتماعی از جمله کمک هزینه ازدواج، کمک هزینه اروتز و پروتز و… است....

   

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 24 تیر 1396
  کارگران فاقد بیمه با این شماره تماس بگیرند

  کارگران فاقد بیمه با این شماره تماس بگیرند

  کارگران فاقد بیمه به‌منظور بیمه‌دار شدن می‌توانند با شماره ۱۴۲۰ تماس گیرند تا بعد از بررسی مأموران سازمان، نسبت به بیمه آنها اقدام شود؛ در این شرایط کارگر بیمه و کارفرما هم جریمه می‌شود.

  به گزارش باشگاه خبرنگاران، محمد حسن‌زدا با بیان اینکه قانون بیمه تأمین اجتماعی، قانون جدیدی نیست بلکه کاملا لازم‌الاجرا است، اظهار کرد: در حال حاضر با نظارتهایی که صورت گرفته، شاهد حضور بیش از یک میلیون کارفرما به سازمان تامین اجتماعی هستیم که نسبت به بیمه کارگران خود اقدام می‌کنند.
  وی در پاسخ به شائبه قانونی در مورد اینکه برخی از کارفرمایان تصور می‌کنند که کارگر خود را باید بعد از ۳ ماه بیمه کنند، تصریح کرد: این امر در قانون پیش‌بینی شده اما ربطی به سازمان تامین اجتماعی ندارد لذا کارفرمایان مؤظف به بیمه کارگران خود از همان روز اول کار هستند......

   

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 21 تیر 1396
  بازنشستگی در قانون تأمین اجتماعی

  بازنشستگی در قانون تأمین اجتماعی

  ” بازنشستگی در قانون تأمین اجتماعی”

  تعریف

  براساس بند ١٥ ماده ٢ : بازنشستگی عبارت است از عدم اشتغال بیمه شده به کار به سبب رسیدن به سن بازنشستگی مقرر در این قانون.

  شرایط  بازنشستگی درقانون تأمین اجتماعی

  ١- ماده ٧٦ قانون :

  مشمولان این قانون در صورت دارا بودن شرایط زیر حق استفاده از مستمری بازنشستگی را خواهند داشت:
           - حداقل سابقه پرداخت حق بیمه مقرر را قبل از تاریخ تقاضای بازنشستگی دارا باشند .
           - سن مرد به شصت سال تمام و سن زن  پنجاه و پنج سال تمام رسیده باشد .....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

<