آموزش اکسل در حسابداری

 • 18 دی 1396
  حذف یک ستون در اکسل

  حذف یک ستون در اکسل

  گاهی لازم است  یک ستون به کلی حذف شود . فرض کنید در تصویر زیر یک سری داده در اکسل وجود داغرد . می خواهیم ستون D را به کلی حذف کنیم تا دو ستون  C  و  E  در کنار یکدیگر قرار گیرند .

   

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 16 دی 1396
   اصلاح داده های درون یک سلول

  اصلاح داده های درون یک سلول

  اگر داده ای در یک سلول اشتباه باشد و نیاز به اصلاح آن داشته باشیم ، کافیست یک بار روی سلول مورد نظر کلیک کرده و سپس در نوار فرمول داده مورد نظر را اصلاح کنیم و در پایان کلید Enter را بفشاریم . فرض کنید در سلول A2 عبارت "بهای تمام شده " به اشتباه "بهای تمم شده" نوشته شده باشد .
  برای اصلاح عبارت کافیست یکبار روی سلول A2  کلیک کرده تا متن درون سلول در نوار فرمول نمایش داده شود .

 • 4 آذر 1396
  حذف محتویات یک سلول در اکسل

  حذف محتویات یک سلول در اکسل

  برای اینکه داده ها و اطلاعات درون یک سلول را پاک کنیم کافیست یکبار روی آن سلول کلیک کنید و سپس از روی کیبورد کلید Delete  را فشار دهید . فرض کنید در سلول B5  عدد 50 نوشته شده است و میخواهید این عدد را پاک کنید . برای این کار کافیست روی سلول B5 کلیک کرده و کلید Delete  را بفشارید 

   

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 30 آبان 1396
  جابجا کردن یک سلول در اکسل

  جابجا کردن یک سلول در اکسل

  جابجا کردن یک سلول همانند کپی کردن آن است ،  با این تفاوت که بجای انتخاب گزینه Copy  در لیست راست کلیک ، گزینه Cut  را انتخاب میکنیم . فرض کنید میخواهیم عبارت موجود در سلول A2 را به سلول C2  منتقل کنیم . برای این کار روی سلول A2  راست کلیک کرده و گزینه Cut  را انتخاب میکنیم .

  سپس روی سلول C2  راست کلیک کرده و گزینه Paste  را انتخاب میکنیم

   

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید

 • 12 مرداد 1396
  کپی کردن یک سلول در اکسل

  کپی کردن یک سلول در اکسل


  فرض کنید در سلول A1  عدد 1000 را داریم و می خواهیم در سلول B2  و  D1  هم این عدد را داشته باشیم (عدد مذکور را در دو سلول دیگر کپی کنیم )
  برای این کار روی سلول A1  راست کلیک کرده و از لیست باز شده گزینه Copy را انتخاب میکنیم .
  سپس روی سلول B2 راست کلیک کرده و از لیست باز شده گزینه Paste  را انتخاب میکنیم .
  خواهیم دید که عدد مورد نظر در این سلول نمایش داده شده است .

   

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 9 مرداد 1396
  نوار فرمول در اکسل

  نوار فرمول در اکسل

  در بالای کاربرگ و در کنار کادر نام ، کادری به نام نوار فرمول (Formula bar) وجود دارد .هر اطلاعاتی که در سلولس  وجود داشته باشد ، با کلیک برآن سلول، در این کادر نمایش داده می شود .بطور مثال اگر در سلول A5  عدد 50000 نوشته شده باشد ، با کلیک بر سلول a5  در نوار فرمول این عدد نمایش داده می شود .

   

  ..به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 5 مرداد 1396
  وارد کردن اطلاعات به سلول ها

  وارد کردن اطلاعات به سلول ها

  وارد کردن اطلاعات و داده ها به سلول ها همانند نوشتن در نرم افزار ورد است . برای وارد کردن اطلاعات به سلول همانطور که قبلا گفته شد ، ابتدا باید سلول مورد نظر فعال گردد . پس از این کار کافیست با استفاده از کیبورد عبارت یا عدد مورد نظر را در سلول نوشت و در پایان در هر سلول برای خلتمه کار حتما باید روی گزینه Enter  کلید کرد و یا کلید Enter  را بفشاریم .در تصویر زیر گزینه Enter  را در نوار فرمول مشاهده می کنیم .

   

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید.

 • 30 تیر 1396
  فعال کردن همزمان چند سلول در اکسل

  فعال کردن همزمان چند سلول در اکسل

  گاهی اوقات لازم است تغییراتی را روی چند سلول اعمال کرد. میتوان این کار را تک تک روی سلول های مد نظر انجام داد . ولی بهتر است برای کاهش میزان اشتباه و وصرف وقت ، این سلول ها را همزمان انتخاب کرد و تغییرات را روی همه آنها یکباره اعمال کرد . فرض کنید میخواهید سه سلول A1، B2، C3 را همزمان انتخاب کنید . برای این کار می توانید روی یکی از این سه سلول کلیک کرده و بعد کلید CTRL روی کیبورد را نگه دارید و سپس روی دو سلول دیگر با موس کلیک کرده و در پایان کلید CTRL را رها کنید .
  همچنین میتوانید در کادر نام ،آدرس این سه سلول را نوشت و در بین آنها علامت ",  " را قرار داد و در پایان کلید ENTER را فشرد .