حسابداری
 • 30 اردیبهشت 1393
  رشته حسابداری و حسابرسی

  رشته حسابداری و حسابرسی

    تعریف حسابداری و حسابرسی

         حسابداری یک فعالیت خدماتی است که وظیفه­اش فراهم کردن اطلاعات کمی، که اساسا دارای ماهیت مالی هستند، درباره واحد اقتصادی است. اطلاعات فراهم شده توسط حسابداری باید در تصمیم­گیری­های اقتصادی سودمند باشد.

         حسابرسی فرآیندی منظم و با قاعده (سیستماتیک) جهت جمع­آوری و ارزیابی بی طرفانه شواهد درباره ادعاهای مدیریت در ارتباط با فعالیت­ها و وقایع اقتصادی، به منظور تعیین درجه انطباق این ادعاها و اظهارات با معیارهای از پیش تعیین شده و گزارش نتایج به افراد ذینفع است.

       رابطه بین حسابداری و حسابرسی

  خروجی فرآیند حسابداری، موضوع اصلی عملیات حسابرسی است و غالب شواهدی که در فرآیند حسابرسی مورد استفاده قرار می­گیرد توسط سیستم حسابداری تهیه شده است. در بیشتر مواقع حسابرسی و برخی از تکنیک­های آن چنان با فرآیند حسابداری آمیخته که گویی از اجزای لاینفک سیستم حسابداری است. بنابراین از بسیاری جهات حسابداری و حسابرسی تفکیک ناپذیرند و بدین دلیل حسابرس باید متخصص حسابداری نیز باشد، در صورتی که حسابدار نیازی به تخصص در زمینه حسابرسی ندارد. 

  مطالب بیشتر در ادامه مطلب...

 • 24 اردیبهشت 1393
  عملیات بانکی بدون ربا

  عملیات بانکی بدون ربا

   

  بخشنامه جدید بانک مرکزی در خصوص بانکداری بدون ربا در تاریخ            16 /1393/02 منتشر گردید .

  در این بخشنامه در خصوص ماده (3) قانون عملیات بانکی بدون ربا   (بهره ) ، (سپرده های سرمایه گذاری مدت دار)  که بانک در بکارگرفتن آنها وکیل می باشد در امور مشارکت ، مضاربه ، اجاره به شرط تملیک ، و ..... مورد استفاده قرار دهد ،صحبت شده است .

  همچنین نحوه تسهیم سود بین بانک و سپرده گذار را نیز مشخص کرده و شرح داده است  .

  لینک دانلود بخشنامه در ادامه مطلب موجود می باشد ......

 • 14 اردیبهشت 1393
  شروع به کار سایت

  شروع به کار سایت

  با سلام حسابداری 20 سایتی تازه در عرضه حسابداری می باشد که در تاریخ 1393/02/13 شروع به فعالیت نموده است...