-

حسابداری

<
 • 7 دی 1396
  ثبت سنداسناد پرداختنی و وصول و ابطال چک در حسابداری

  ثبت سنداسناد پرداختنی و وصول و ابطال چک در حسابداری

  گردش وجوه پرداختی غیرنقد هر شرکت شامل اسناد پرداختنی (اسناد مدت دار)، اسناد پرداخت غیرنقد (اسناد روز) و ابطال پرداخت می‌باشد. این اسناد در سیستم دریافت و پرداخت ثبت می‌شوند و پس از ثبت هر یک قابل انتقال به سیستم حسابداری هستند.
  در اینجا می‌خواهیم حسابهای بدهکار و بستانکار هر یک از این گردش‌ها را برای ثبت سند حسابداری مرور کنیم.
  ثبت سند اسناد پرداختنی
  با پرداخت هر چک (مدت‌دار) یک سند اسناد پرداختنی ثبت می شود که در آن بانک پرداخت کننده و طرف مقابل دریافت‌کننده مشخص می‌شوند که این دریافت‌کننده می تواند اشخاص، کارکنان، تنخواه، بانک و یا صندوق باشد. حال برای ثبت این سند در نرم افزار حسابداری باید سمت بدهکار و بستانکار مشخص شود.
  ثبت سند پرداختنی در حسابداری بدین صورت است:....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید

   

 • 7 آبان 1396
  خود آموز حسابداری (یادگیری حسابداری در خانه ) پارت 2

  خود آموز حسابداری (یادگیری حسابداری در خانه ) پارت 2

   

  با ایجاد فایل اکسل آشنا شوید .مایکروسافت اکسل و یا دیگر نرم افزار های صفحه گسترده برای حسابداران ارزشمند هستند ، زیرا آنها شما را در ردیابی اعداد در یک گراف یا انجام محاسبات گسترده مالی کمک می کند . حتی اگر اصول اولیه را می دانید ، همیشه یادگیری مهارت های متوسط و یا پیشرفته را فرا بگیرید و نمودار ها و چارت ها را ایجاد نمایید .

 • 6 آبان 1396
  خود آموز حسابداری (یادگیری حسابداری در خانه )

  خود آموز حسابداری (یادگیری حسابداری در خانه )

  حسابداری ، ضبط دقیق معاملات مالی ، فرآیندی ضروری برای موفقیت کسب و کارهای بزرگ و کوچک است. در حالی که شرکت های بزرگ معمولا با یک تعداد زیادی از کارکنان (و همچنین انجام کسب و کار با یک شرکت حسابرسی جداگانه) یک دفتر حسابداری قابل توجهی دارند، کسب و کارهای کوچک ممکن است فقط یک حسابدار استخدام کنند. در یک کسب و کار تک نفره، صاحب کسب و کار ممکن است نیاز خود را، بدون کمک یک حسابدار انجام دهد .آیا شما در حال تلاش برای مدیریت امور مالی خود هستید  یا مایل به یافتن یک کار به عنوان حسابدار در یک شرکت دیگر هستید . یادگیری اصول زیر برای شما می تواند دوره جدید در زندگی شغلی شما ایجاد نماید .

   

  برای مشاهده 15 پارت خودآموز به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 24 مهر 1396
   حسابداری شرکت های تعاونی

  حسابداری شرکت های تعاونی

  حسابداری شرکت های تعاونی یکی از انواع روش های حسابداری می باشد با این تفاوت که مقداری سخت تر و البته شیرین تر از سایر روش ها می باشد . در زیر حسابداری شرکت های تعاونی آورده شده است 

  فعالیت های مالی هر واحد اقتصادی که در سیستم حسابداری ثبت و گزارش میشود شامل سه بخش است

  الف:فعالیتهای مربوط به تشکیل و سرمایه گذاری اولیه

  ب:فعالیت های مالی طی دوره

  ج:فعالیت های پایان دوره مالی

  در مواد قانون بخش تعاون درباره نحوه  تامین سرمایه شرکتهای تعاونی این گونه عنوان می گردد: شرکت های تعاونی شرکت هایی هستند که تمام یا حداقل 51% سرمایه  بوسیله اعضا در اختیار شرکت های تعاونی قرار میگیرد و وزارتخانه ها ، سازمانها، شرکتهای دولتی وابسته به دولت، بانک ها ،شهرداریها، شوراهای اسلامی کشور،بنیاد مستضعفان و سایر نهادهای عمومی میتوانند جهت اجرای بند 2 اصل 43 از راه وام بدون بهره یا هر راه مشروع دیگر از قبیل مشارکت، مضاربه،مزارعه،مساقات ، اجاره، اجاره به شرط تملیک،بیع شرط،فروش اقساطی، صلح،اقدام به کمک در تامین یا افزایش سرمایه شرکت تعاونی نمایند بدون اینکه عضو باشند.

   همچنین درباره نحوه تامین سرمایه در قانون آمده است:

 • 21 مرداد 1396
  فاکتور های مورد تایید دارایی چه ویژگی هایی دارند ؟

  فاکتور های مورد تایید دارایی چه ویژگی هایی دارند ؟

  فاکتور رسمی فاکتوری است که بر اساس قوانین وزارت امور اقتصاد و دارایی تنظیم شده باشد؛ مشخصات صورتحساب مورد تایید وزارت دارایی در ماده 19 قانون مالیات بر ارزش افزوده عنوان شده است.

  امروزه با مکانیزه شدن امور حسابداری در کسب و کارهای مختلف، بسیاری از مشاغل جهت صدور فاکتورها از نرم افزار حسابداری استفاده می کنند. در این صورت می توانند به صورت اتوماتیک فاکتورهای مورد نظر خود را با شمای مختلفی از جمله پیش فاکتور، فروشگاهی، رسمی، غیر رسمی، حواله انبار، شخصی، نمایشی و ... صدور و چاپ کنند.

  در این صورت زمان کمتری برای صدور و چاپ فاکتورها صرف می شود. چرا که تنها با چند کلیک ساده، تمامی اطلاعات مورد نظر شما در قالب یک فاکتور آماده قرار میگیرد و برای چاپ آماده می شود...

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 18 تیر 1396
  صورت جریان وجوه نقد

  صورت جریان وجوه نقد

  صورت جریان وجه نقد (Cash Flow Statement) یکی از صورت های مالی می باشد (صورت های مالی عبارتند از ترازنامه ، صورت سود یا زیان ، صورت حقوق صاحبان سهام ) . صورت جریان وجه نقد ، وجه نقد به دست آمده و مصرف شده در طول دوره مالی را مشخص می نماید .
  صورت جریان وجه نقد ، وجوه به دست آمده طی دوره مالی را در طبقه بندی های زیر گزارش می نماید
  1-    فعالیت ها عملیاتی
  2-    فعالیت های سرمایه گذاری
  3-    فعالیت های مالی
  4-    فعالیت های غیر نقدی

  برای محاسبه فعالیت های عملیاتی  دو روش مستقیم و غیر مستقیم وجود دارد که در زیر هریک را بصورت خلاصه توضیح می دهیم....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید

 • 17 تیر 1396
  نرم افزار حسابداری تحت وب و رایگان حسابان

  نرم افزار حسابداری تحت وب و رایگان حسابان

  با سامانه حسابان ، کسب و کار خود را به صورت آنلاین و کاملاً رایگان ، در هر زمان و مکان براحتی مدیریت کنید. حسابان مناسب برای کسب و کارهای کوچک تا متوسط بوده و کار کردن با آن بسیار ساده و قابل فهم می باشد. بدون نیاز به نصب نرم افزار و فقط با یک عضویت ساده از کلیه امکانات حسابان با امنیت و سرعت بالا بهره مند شوید.

   

  برای ثبت نام به ادامه مطلب مراجعه فرمائید

 • 4 تیر 1396
  بیمه بیکاری و شرایط دریافت آن

  بیمه بیکاری و شرایط دریافت آن

  جوامع کنونی با توجه با نوسانات زیاد اقتصادی، امکان از دست دادن اجباری شغل بیشتر می‌شود و در این شرایط بسیاری از افراد توانایی تامین زندگی را نخواهند داشت، بیمه بیکاری برای حمایت از اقشاری که به صورت موقت و غیر ارادی شغل خود را از دست دادند به وجود آمده که در ادامه به آن می‌پردازیم:
    
  بیکار کیست:
   قبل از توضیح بیمه بیکاری و شرایط استفاده از آن نیاز است که بدانیم از نظر قانونی بیکار به چه کسی گفته می‌شود؟ بیمه شده‌ای که بدون میل و اراده خود بیکار شده، اما آماده به کار باشد را بیکار می‌نامند. بنابراین بیکاری از طریق ترک کار یا استعفا مشمول بیمه بیکاری نمی‌باشد. اگر بیمه شده بیکار موقت شناخته شود و یا به دلایلی مانند سیل، زلزله، آتش سوزی بیکار شود، می‌تواند از مزایای بیمه بیکاری استفاده کند.

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

<