آموزش اکسل از مقدماتی تا پیشرفته

آموزش اکسل از مقدماتی تا پیشرفته

نرم افزار اکسل یک نرم افزار صفحه گسترده است که توسط شرکت مایکروسافت در بسته نرم افزاری آفیس تولید و ارائه میگردد . اولین بسته نرم افزاری آفیس برای ویندوز در سال 1990 میلادی منتشر شد که نسخه خانگی آن شامل نرم افزار های ورد ، پاورپوینت و اکسل بود .
نرم افزار های صفحه گسترده
نرم افزار های صفحه گسترده این امکان را فراهم مینمایند که داده ها را بصورت سطر و ستون وارد نمائید . بعد از وارد کردن داده ها ، عملیاتی نظیر محاسبات ، مرتب سازی و فیلتر نمودن را روی آنها انجام داده ، همچنین میتوان این داده ها را چاپ کرده و نمودار هایی بر اساس آنها ایجاد کرد .
آغاز برنامه
برای اجرای نرم افزار راه های گوناگونی در انواع ویندوز ها وجود دارد . برای اجرای نرم افزار روی آیکون آن در میز کار دوبار کلیک کرد (دبل کلیک )
همچنین میتوان روی نام نرم افزار در منوی استارت یک بار کلیک کرد تا نرم افزار اجرا شود .
و یا میتوان نام نرم افزار را در منوی استارت جستجو کرد و پس از یافتن نام نرم افزار یک بار روی آیکون ان کلیک کرد تا نرم افزار اجرا شود .
پس از اجرای نرم افزار اکسل ، با اولین تغییر محسوس این نرم افزار نسبت به نسخه های قبلی آن روبرو می شویم . در نسخه های قبلی پس از اجرای برنامه مستقیما یک کاربرگ خالی نمایش داده می شد . اما در نسخه های جدید علاوه بر داشتن کاربرگ خالی ، چند کاربرگ از پیش آماده شده در موضوعات مختلف را به شما پیشنهاد می دهد که در صورت لزوم می توانید از آنها استفاده کنید . از جمله این کاربرگ ها می توان به کاربرگ برنامه ریزی روزانه ، محاسبه و جدول بازپرداخت وام ، برنامه ریزی حقوق ماهانه خانواده ، لیست فروش و مواردی از این دست را اشاره کرد .

بازکردن کاربرگ جدید در اکسل
همچنین در صورت اتصال به اینترنت می توانید از قسمت جستجو کاربرگ آماده مد نظر خود را جستجو و از کاربرگ های آماده بیشتری استفاده نمایید .

جستجوی کاربرگ جدید در اکسل
در قسمت سبز رنگ سمت چپ تصویر نیز میتوانید آخرین فایل های استفاده شده خود را مشاهده و در صورت لزوم با کلیک روی هرکدام از آنها میتوانید آنها را باز کنید . برای ورود به کاربرگ خام اکسل همانند تصویر زیر روی گزینه blank workbook  کلیک نمایید .

کاربرگ جدید در اکسل

 

این پست بصورت روزانه آپدیت می شود

 مطالب مرتبط 

باز کردن صفحه جدید در اکسل

آشنایی مقدماتی با اکسل

فعال کردن همزمان چند سلول در اکسل

وارد کردن اطلاعات به سلول ها

نوار فرمول در اکسل

کپی کردن یک سلول در اکسل

حذف محتویات یک سلول در اکسل