دستمزد ۹۶ کارگران هفته آینده مشخص می‌شود

دستمزد ۹۶ کارگران هفته آینده مشخص می‌شود

نشست ویژه تعیین دستمزد سال ۹۶ بیش از ۱۳ میلیون کارگر ایرانی هفته آینده با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در وزارت کار برگزار می‌شود.
نشست ویژه تعیین دستمزد سال ۹۶ بیش از ۱۳ میلیون کارگر ایرانی هفته آینده در حالی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار می‌شود که نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در آن حضور خواهند داشت.
براساس این گزارش گمانه‌زنی‌ها برای تعیین رقم میزان افزایش دستمزد سال ۹۶ کارگران پیرامون نرخ تورم به علاوه تامین بخشی از قدرت خرید کارگران است به طوری که نرخ‌های ۱۲ تا ۱۵ درصدی اعلام می‌شود.
به دنبال انتشار گزارش کامل از رقم نهایی سبد معیشت و تاثیر آن بر دستمزد جلسه گذشته کارگروه تخصصی تعیین مزد با همین محور برگزار شد و پس از آن رقم حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی برای سبد معیشت کارگران نهایی شد؛ بنابراین اگر رقم ۲.۵ میلیون تومانی هزینه‌های تامین سبد معیشت مدنظر قرار گیرد ساز و کار های متناسب با آن باید در شورای عالی کار نهایی شود.
بنابراین هفته آینده نشست شورای عالی کار با دستور کار تعیین دستمزد سال ۹۶کارگران با توجه به تبصره دوم ماده ۴۱ قانون کار برگزار خواهد شد که براساس آن علاوه بر موضوع تورم، قدرت خرید نیز مدنظر قرار می‌گیرد.

برای مشاهده اخبار تعیین دستمزد کارگران اینجا کلیک کنید

برای مشاهده اخبارحداقل حقوق، دستمزد و مزایا اینجا کلیک کنید