آموزش اکسل در حسابداری

 • 6 بهمن 1395
  فایل اکسل محاسبه عیدی سال 95

  فایل اکسل محاسبه عیدی سال 95

  نحوه محاسبه عیدی :

  حقوق پایه+مزاياي مستمرتقسیم بر 365 ضربدر کارکرد هرفرد در سال جاری ضربدر 2

  مجموع یک ماه حقوق به عنوان عیدی و یک ماه حقوق به عنوان پاداش به شرط اینکه از دو برابر حداقل حقوق وزارت کار کمتر نبوده و از سه برابر حداقل حقوق وزارت کار بیشتر نباشد.

  نکته : به شرطی که مبلغ فوق از سقف پرداخت عیدی بالا نزند، سقف پرداخت عیدی عددی ثابت است که هرساله اعلام می گردد.

  سقف عیدی برای سال1395 مبلغ 24،360،000 ریال می باشد

  مبنای عیدی شامل حقوق پایه باضافه سایر مواردی مثل حق مسئولیت-حق جذب - فوق العاده شغل- حق سنوات - و موارد مشابه که بصورت ثابت در هر ماه به عنوان حقوق به فرد داده میشود.

  میزان حضور میزان روزهائی که فرد طی سال فعالیت و حضور داشته است که روزهای استعلاجی و بیماری جزء ایام فوق اضافه میشود.

  فایل اکسل محاسبه عیدی سال 95.....

  برای دانلود فایل به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 8 آذر 1395
  کتاب آموزش اکسل

  کتاب آموزش اکسل

  در پی سوالات دوستان در خصوص اکسل برآن شدیم تا کتاب آموزش اکسل را برای دانلود قرار دهیم .

  اکسل از جمله نرم افزار های پرکاربردی است که در جوامع امروزی مصرف بالای دارد ، از اکسل برای ایجاد انواع سندها ، فاکتورها ، کاربرگ ها و همچنین رسم نمودار و محسابات مالی و آماری و ریاضی استفاده می‌شود . از این رو بسیاری از کاربران به دنبال روش های مختلف یادگیری و آموزش Excel می باشند و ما هم یکی از بهترین روش های یادگیری ، که استفاده از کتاب های آموزشی نظیر کتاب آموزش Excel می باشد را به شما عزیزان پیشنهاد می دهیم .
  کتاب آموزش Excel یکی از مفید ترین عناوین مجموعه ی کتاب های آموزش و ترفند می باشد که با فرمت PDF و به صورت کاملا روان و گام به گام آموزش را پیش می برد . به کاربرانی که میخواهند اکسل را از پایه و به شکلی صحیح یاد بگیرند مطالعه ی این کتاب را پیشنهاد می کنیم .

 • 5 دی 1394
  آموزش های اکسل 2013

  آموزش های اکسل 2013

  ضمن عرض سلام خدمت دوستان گرامی

  ویدئو های آموزشی اکسل 2013 از صفر تا صد  در حال آماده سازی و میکس و مونتاژ نهایی می باشد ، پس از تست نهایی و آماده شدن برای دانلود در سایت قرار داده می شود.

  با توجه به زمان و هزینه ای که برای ساخت آموزش ها صرف گردیده است از دوستان خواهشمندم قیمتی که تمایل به پرداخت برای هر پارت که حدودا 5 دقیقه می باشد را در قسمت نظرات قید بفرمایند .

  با تشکر

  سرفصل مطالب در ادامه مطلب

   

 • 18 آذر 1394
  حذف سطر های تکراری در اکسل

  حذف سطر های تکراری در اکسل

  حذف سطر ها و یا موارد تکراری در اکسل
  فرض کنید به عنوان حسابدار لیستی از کارکنان شرکت را در اختیار دارید و قصد دارید بر اساس آن لیست حقوق خود را تنظیم نمایید . اولین نکته در تنظیم لیست حقوق این است که مطمئن شوید لیست شما یکتا می باشد بعبارت دیگر در لیست شما هر فرد یکبار تکرار شده باشد .

  بدین منظور لیست خود را انتخاب کرده و در تب Data  در قسمت Data Tools  گزینه Remove Duplicates  را برگزینید .سپس در کادر محاوره باز شده سطر یا سطر هایی را که قصد دارید موارد تکراری ازآن حذف شوند را انتخاب کرده و گزینه Ok  را بزنید .

  حذف موارد تکراری اکسل


  فیلم آموزشی حذف سطر تکراری در اکسل  در ادامه مطلب

   

 • 21 مهر 1394
  تنظیمات worksheet

  تنظیمات worksheet

  اضافه یا حذف کردن کاربرگ
  در اکسل به طور پیش فرض سه کاربرگ جهت استفاده وجود دارد ولی  امکان اضافه نمودن کاربرگ (worksheet)  نیز وجود دارد که در صورت استفاده از کاربرگ های دیگر می توانید کاربرگ جدید را اضافه کرده و از آن استفاده نمایید .
  برای اضافه کردن کاربرگ جدید مراحل زیر را دنبال نماید:
  -    برای ایجاد سریع کاربرگ در پایان کاربرگ های موجود دکمه Insert worksheet  را زده و کاربرگ جدید را بسازید .

  کاربرگ اکسل

   

  برای ساخت کاربرگ جدید بعد از کاربرگ خاصی ، کاربرگ مورد نظر را انتخاب کرده....

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

 • 22 شهریور 1394
  نمودار های اکسل

  نمودار های اکسل

  نمودار ها در اکسل در 11 دسته مختلف توسط مایکروسافت گروه بندی شده اند که بنا بر نیاز و نوع داده ای که دارید می توانید انتخاب کنید که از چه نوع نموداری استفاده کنید . نمودار ها ی اکسل عبارتند از : نمودار ستونی Column) ( نمودار خطی (Line) نمودار پی (Pie) نمودار میله ای (Bar) نمودار سطح (Area) نمودار نقاط پراکنده (Scatter) نمودار سهام (Stock) نمودار پوسته (Surface) نمودار حبابی (Doughnut) نمودار حبابی (Bubble) نمودار رادار (Radar) رسم نمودار در اکسل و ویرایش ظاهر آن برای تمام انواع نمودارها اصول یکسانی دارد، در برخی موارد بنا به کاربرد هر نمودار و قابلیت خاص آن تنظیمات خاصی برای ویرایش وجود دارد که ذیل هر نمودار توضیح داده خواهد شد....
 • 1 شهریور 1394
  ادغام سلول در اکسل

  ادغام سلول در اکسل

  برای ادغام دو یا چند سلول در اکسل به ترتیب زیر عمل می کنیم .
  1-  ابتدا در تب Home را به حالت انتخاب در می آوریم .
  2.  آنگاه سلولهای مورد نظر را انتخاب می کنیم.
  3.  سپس در قسمت Alignment روی آیکون Merge & Center کلیک می کنیم.
  ادغام سلول در اکسل
  4. مطابق شکل زیر گزینه اول آن که در شکل گویا می باشد و گزینه دوم آن Merge Across با استفاده آن در صورتیکه چندین سلول را انتخاب کرده باشید فقط بصورت عرضی سلولها را در هم ادغام خواهد کرد. گزینه سوم Merge Cells سلولها را بدون تراز کردن ادغام خواهد کرد. گزینه نهایی هم....

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

 • 31 مرداد 1394
  تنظیم متن به صورت وسط چین در اکسل

  تنظیم متن به صورت وسط چین در اکسل

  برای ترازبندی محتویات سلول از گزینه های مربوط به بخش Alignment از زبانه Home استفاده می کنیم. با استفاده از گزینه های این بخش می توان تغییراتی نظیر جهت ورود داده ها، تغییر زاویه قرارگیری داده ها و یا ادغام سلول ها با یکدیگر را انجام داد.
                              تراز بندی سلول اکسل

   
  شیوه قرارگیری داده ها در سلول
  داده ها در یک سلول را می توان به دو شکل عمودی و افقی ترازبندی کرد
  .
  عمودی: در این حالت از سه دکمه بالا، وسط و پایین که در بخش Alignment قرار دارد استفاده می شود. با کلیک بر روی هر کدام از دکمه ها، داده ها طبق خواست ما در بالا، پایین و یا مرکز سلول قرار ......

   

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید.