آموزش اکسل در حسابداری

 • 12 مرداد 1396
  کپی کردن یک سلول در اکسل

  کپی کردن یک سلول در اکسل


  فرض کنید در سلول A1  عدد 1000 را داریم و می خواهیم در سلول B2  و  D1  هم این عدد را داشته باشیم (عدد مذکور را در دو سلول دیگر کپی کنیم )
  برای این کار روی سلول A1  راست کلیک کرده و از لیست باز شده گزینه Copy را انتخاب میکنیم .
  سپس روی سلول B2 راست کلیک کرده و از لیست باز شده گزینه Paste  را انتخاب میکنیم .
  خواهیم دید که عدد مورد نظر در این سلول نمایش داده شده است .

   

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 9 مرداد 1396
  نوار فرمول در اکسل

  نوار فرمول در اکسل

  در بالای کاربرگ و در کنار کادر نام ، کادری به نام نوار فرمول (Formula bar) وجود دارد .هر اطلاعاتی که در سلولس  وجود داشته باشد ، با کلیک برآن سلول، در این کادر نمایش داده می شود .بطور مثال اگر در سلول A5  عدد 50000 نوشته شده باشد ، با کلیک بر سلول a5  در نوار فرمول این عدد نمایش داده می شود .

   

  ..به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 5 مرداد 1396
  وارد کردن اطلاعات به سلول ها

  وارد کردن اطلاعات به سلول ها

  وارد کردن اطلاعات و داده ها به سلول ها همانند نوشتن در نرم افزار ورد است . برای وارد کردن اطلاعات به سلول همانطور که قبلا گفته شد ، ابتدا باید سلول مورد نظر فعال گردد . پس از این کار کافیست با استفاده از کیبورد عبارت یا عدد مورد نظر را در سلول نوشت و در پایان در هر سلول برای خلتمه کار حتما باید روی گزینه Enter  کلید کرد و یا کلید Enter  را بفشاریم .در تصویر زیر گزینه Enter  را در نوار فرمول مشاهده می کنیم .

   

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید.

 • 30 تیر 1396
  فعال کردن همزمان چند سلول در اکسل

  فعال کردن همزمان چند سلول در اکسل

  گاهی اوقات لازم است تغییراتی را روی چند سلول اعمال کرد. میتوان این کار را تک تک روی سلول های مد نظر انجام داد . ولی بهتر است برای کاهش میزان اشتباه و وصرف وقت ، این سلول ها را همزمان انتخاب کرد و تغییرات را روی همه آنها یکباره اعمال کرد . فرض کنید میخواهید سه سلول A1، B2، C3 را همزمان انتخاب کنید . برای این کار می توانید روی یکی از این سه سلول کلیک کرده و بعد کلید CTRL روی کیبورد را نگه دارید و سپس روی دو سلول دیگر با موس کلیک کرده و در پایان کلید CTRL را رها کنید .
  همچنین میتوانید در کادر نام ،آدرس این سه سلول را نوشت و در بین آنها علامت ",  " را قرار داد و در پایان کلید ENTER را فشرد .

 • 22 تیر 1396
  آشنایی مقدماتی با اکسل

  آشنایی مقدماتی با اکسل

  این نرم افزار قابلیت پذیرش اطلاعات و داده ها و اعمال عملیات تعریف شده روی آنها را دارد . به کمک این نرم افزار میتوان محاسبات دشوار و پیچیده را به راحتی انجام داد ، اطلاعات را تجزیه و تحلیل کرد و با کمک ابزار های گرافیکی موجود نمودار های لازم را رسم کرد . همچنین این نرم افزار تعداد زیادی فرمول و تابع آماده در زمینه های مختلف از جمله مالی ، ریاضی و مهندسی ، آمار و .... را در خود جای داده است .


  معرفی سلول ها 
  همانطور که مشاهده کردید صفحه اصلی اکسل یک کاربرگ خالی است . این کاربرگ با خطوط افقی و عمودی بصورت یک جدول بزرگ مشاهده می شود . هر خانه از این جدول یک سلول نام دارد . اطلاعاتی که برای تجزیه و تحلیل باید به اکسل وارد شوند ، در سلول نوشته می شوند . هر کاربرگ اکسل 16384 ستون و 1048576 سطر دارد .....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 20 تیر 1396
  باز کردن صفحه جدید در اکسل

  باز کردن صفحه جدید در اکسل

  باز کرن صفحه جدید

  با کلیک روی گزینه فوق وارد یک کاربرگ خالی اکسل می شویم . در تصویر زیر یک کاربرگ خام را مشاهده می نمایید .

  حذف صفحه آغازین

  برای اینکه صفحه آغازین اکسل را حذف کنید تا پس از اجرای نرم افزار همانن نسخه های قئیمی بطور مستقیم به کاربرگ خام هدایتشود ، روی زبانهFile  کلیک کنید و در کادر باز شده گزینه Option  را انتخاب کنید

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 19 تیر 1396
  آموزش اکسل از مقدماتی تا پیشرفته

  آموزش اکسل از مقدماتی تا پیشرفته

  نرم افزار اکسل یک نرم افزار صفحه گسترده است که توسط شرکت مایکروسافت در بسته نرم افزاری آفیس تولید و ارائه میگردد . اولین بسته نرم افزاری آفیس برای ویندوز در سال 1990 میلادی منتشر شد که نسخه خانگی آن شامل نرم افزار های ورد ، پاورپوینت و اکسل بود .
  نرم افزار های صفحه گسترده
  نرم افزار های صفحه گسترده این امکان را فراهم مینمایند که داده ها را بصورت سطر و ستون وارد نمائید . بعد از وارد کردن داده ها ، عملیاتی نظیر محاسبات ، مرتب سازی و فیلتر نمودن را روی آنها انجام داده ، همچنین میتوان این داده ها را چاپ کرده و نمودار هایی بر اساس آنها ایجاد کرد ....

   

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 26 خرداد 1396
  دوره آموزش اکسل آنلاین

  دوره آموزش اکسل آنلاین

  کلاس آموزش مجازی (آنلاین) اکسل کاربردی

   

  نام دوره : آموزش مجازی اکسل کاربردی

  مدرک ارائه شده :

  نوع دوره : کاربردی – آنلاین            ظرفیت کلاس :                         هزینه دوره :50،000 تومان

  مخاطبین دوره : مدیران پروژه  ، کارشناسان پروژه ، برنامه ریزی و تولید ، نگهداری و تعمیرات ، کنترل کیفیت ، مالی ، حسابداری ، بورس ، مدیران فروش و بازاریابی ، دانشجویان مهندسی ، علوم پایه ، مدیریت و......

  مدرس دوره : رسول باقری (کارشناس حسابداری )

  شروع دوره : تیر ماه نود و شش.....

   

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .