-

حسابداری 20

 • صفحه اصلی • 26 فرودین 1397
  محاسبه حق بیمه سال 97

  محاسبه حق بیمه سال 97

  با توجه به افزایش 19.8 درصدی حقوق سال 97 به نسبت سال قبل میزان بیمه پرداختی به تامین اجتماعی نیز افزایش داشته است و براین اساس محاسبات بیمه را برای شما در ذیل آورده ایم .

  با توجه به این‌که کل حق بیمه ۳۰درصد حقوق بوده و ۲۳درصد از آن سهم کارفرما و هفت درصد نیز سهم کارگر است، بر این اساس مبلغ کل بیمه برای سال ۱۳۹۷ معادل 3،672،172 ریال تعیین شده که به این ترتیب سهم کارفرما 2،815،332 ریال  و سهم کارگر معادل 856،840 ریال است.

   

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 26 فرودین 1397
  بخشنامه دستمزد سال 97

  بخشنامه دستمزد سال 97

   وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بخشنامه شورای عالی کار مبنی بر تعیین حداقل مزد سال ۹۷ کارگران را برای حداقل‌بگیران و سایر سطوح مزدی ابلاغ کرد. 

  بر اساس این گزارش، جدول نرخ پایه سنوات در گروه‌های ۲۰‌گانه نیز به همراه نحوه اجرای دقیق دستورالعمل مزدی ابلاغ شده است. 

  در بخشنامه ۶ بندی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمده است؛

  شورای عالی کار با حضور نمایندگان سه گروه (دولت، کارفرمایان و کارگران) در جلسه مورخ ۱۳۹۷/۱/۲۲ پس از بحث و بررسی راجع به تعیین حداقل مزد سال ۱۳۹۷، در اجرای ماده ۴۱ قانون کار با در نظر گرفتن مصالح کارگران در انطباق هر چه بیشتر میزان درآمد آنان با سطح معیشت و همچنین با توجه به مقتضیات بنگاه‌های تولیدی و کارفرمایان و شرایط اقتصادی جامعه موارد زیر را به اجماع و اتفاق آرا مورد تصویب قرار داد.

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 18 فرودین 1397
  ادامه مذاکرات دستمزد ۹۷ از هفته آینده

  ادامه مذاکرات دستمزد ۹۷ از هفته آینده

   در جلسات مزدی روزهای پایانی سال گذشته، با توافق نمایندگان کارگری و کارفرمایی در جلسات متعدد شورای عالی کار به ریاست وزیر کار، دستمزد «حداقلی بگیران» برای سال ۹۷ به میزان ۲۰ درصد افزایش یافت.
  با این توافق شرکای اجتماعی، دستمزد کارگران و شاغلانی که پایه حقوق آنها در سال ۹۶ معادل 9،299،310 ریال  بود با افزایش حدود1،860،000 ریالی به حدود 11،150،000 ریال رسید.
  با این حال به رغم برگزاری چندین جلسه شورای عالی برای تعیین دستمزد ۹۷، در نهایت نمایندگان کارگری و کارفرمایی فقط در خصوص میزان افزایش دستمزد «حداقلی بگیران» به نتیجه رسیدند تا ادامه مذاکرات برای تعیین دستمزد کارگرانی که حقوق پایه آنها به دلایلی از جمله سوابق کاری بالاتر، بیش از ۹۲۹.۹۳۱ تومان است (سایر سطوح مزدی)، به نیمه دوم فروردین موکول شود.

   

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 14 فرودین 1397
  نرخ مالیات بر ارزش افزوده سال 97

  نرخ مالیات بر ارزش افزوده سال 97

  با توجه به تمدید اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده تا زمان لازم الاجراء شدن قانون جدید در سال ۹۷ ، نرخ مالیات بر ارزش افزوده کالا و خدمات عمومی در سال ۱۳۹۷ کماکان  ۹ درصداست.

   

  توضیح اینکه  نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال ۹۷،  همانند سال گذشته معادل ۹ درصد است و تغییری نخواهد کرد.

  یادآور می شود، ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده مطابق قانون شامل ۶ درصد مالیات و سه درصد عوارض ارزش افزوده است.

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 7 فرودین 1397
  ضرورت توجه کارگزاران نظام مالیاتی به حقوق شهروندی مودیان

  ضرورت توجه کارگزاران نظام مالیاتی به حقوق شهروندی مودیان

  افزایش سهم مالیات در بودجه عمومی کشور اتفاق سازنده و مبارکی است که در سال های اخیر رخ نموده و چشم‏انداز امیدبخشی را برای اقتصاد کشور رقم زده است. این چشم‏انداز از آن جهت امیدبخش است که کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی و رهایی از پیامدهای سوء آن را نوید می دهد. 
  با این همه، افزایش اتکا بر درآمدهای مالیاتی در عمل الزامات و نتایجی به دنبال دارد که مدیریت آن جز با حسن تدبیر ممکن نیست. از جمله این الزامات این است که افزایش سهم مالیات از بودجه به معنای افزایش سهم و مشارکت مردم و فعالان اقتصادی در مدیریت امور مالی و اقتصادی جامعه است و این افزایش مشارکت به خودی خود می تواند افزایش انتظارات آنها و در نتیجه افزایش مطالبه گری و پرسشگری آنها را در پی داشته باشد. در جامعه ای که مالیات از چنین نقش مهمی برخوردار است، انتظارات و خواسته های «مالیات دهندگان» نیز رفته رفته اولویت بیشتری به خود می گیرد. ...

   

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 29 اسفند 1396
  افزایش ۱۹.۸ درصدی حداقل دستمزد ۹۷ کارگران در انتظار تصویب

  افزایش ۱۹.۸ درصدی حداقل دستمزد ۹۷ کارگران در انتظار تصویب

  اعضای کارگری و وزیر کار شورای عالی کار با افزایش ۱۹.۸ درصدی حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۷ و همچنین ۱۲ درصدی سایر سطوح به علاوه ۲۴۱۸۸ ریالی روزانه مزد به طور کلی توافق کرده‌اند اما این توافق هنوز مصوب نشده است.

   آخرین اخبار رسیده از جلسه شورای‌عالی کار حکایت از این دارد که اعضای کارگری و وزیر کار شورای عالی کار با افزایش ۱۹.۸ درصدی حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۷ و همچنین ۱۲ درصدی سایر سطوح به علاوه ۲۴۱۸۸ ریالی روزانه مزد به طور کلی توافق کرده‌اند اما این توافق هنوز مصوب نشده است.

   

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید 

   

 • 27 اسفند 1396
  جلسه رسمی تعیین دستمزد سال ۹۷ کارگران آغاز شد

  جلسه رسمی تعیین دستمزد سال ۹۷ کارگران آغاز شد

  سومین نشست شورای عالی کار با دستور کار تعیین دستمزد سال ۹۷ کارگران مشمول قانون کار از صبح امروز با حضور علی ربیعی، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، شریعتمداری وزیر صنعت معدن و تجارت و نمایندگان گروه‌های کارگری و کارفرمایی آغاز شد.

  این نشست که در وزارت کار با دستور کار تعیین مزد سال ۹۷ کارگران برگزار می‌شود، سومین جلسه شورای عالی کار است و با توجه به حضور تمام اعضا احتمالا مزد ۹۷ امروز نهایی شود.

   

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 23 اسفند 1396
  تعیین مزد ۹۷ در نشست بعدی شورای عالی کار

  تعیین مزد ۹۷ در نشست بعدی شورای عالی کار

   دومین نشست شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۹۷ به ریاست علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که حدود ۴ ساعت به طول انجامید دقایقی قبل به پایان رسید.
  در این نشست که با حضور اعضای کارگری و کارفرمایی شورای عالی کار برگزار شد حداقل هزینه زندگی کارگری برای یک ماه در سال ۹۶ تحت عنوان «حداقل هزینه معیشت» 2،669،800  تومان تعیین و با توافق شرکای اجتماعی تصویب شد.
  بر اساس این گزارش، در حالی که احتمال می رفت در جلسه امروز حداقل دستمزد سال ۹۷ تعیین شود اما مقرر شد این رقم در نشست بعدی شورای عالی کار و با دعوت از وزرای اقتصاد و صنعت نهایی شود.

   

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

<a href=\"#\"><div class=\"click\"> (1'