لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران

حسابداری 20

 • صفحه اصلی

برای مشاوره و خرید نرم افزار مناسب با ما تماس بگیرید

 • 22 اسفند 1395
  افزایش حقوق و دستمزد باید عادلانه باشد

  افزایش حقوق و دستمزد باید عادلانه باشد

  رئیس اتاق بازرگانی ارومیه در جشنواره امتنان کارگران و واحدهای نمونه آذربایجان غربی در حضور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعى با انتقاد از سهم ۸ درصدی سخت و زیان آور در بیمه تامین اجتماعی این میزان را برای کارفرمایان کمرشکن دانست و گفت: با این تصور که هر صدای ناهنجاری در پروسه تولید شامل قانون سخت و زیان آور می شود پس صدای بوق ماشین و هر فریادی در خیابان هم باید شامل این مورد بشود.
  وی گفت: سهم ۴ درصدی برای این قانون عادلانه ست.
  انتظار با تقدیر از حمایتهای وزیر تعاون و استاندار آذربایجان غربی از کارفرمایان و تولیدگران و کارگران تصریح کرد: از وزیر انتظار داریم تا در خصوص سهم بالای ۲۳ درصدی بیمه بیکاری نیز تجدید نظر شود.
  رئیس اتاق بازرگانی خاطرنشان کرد: کارفرمایان مخالف افزایش حقوق و دستمزد و عیدی نیستند اما باید این امر عادلانه و با در نظر گرفتن شرایط موجود باشد....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 22 اسفند 1395
  رقم دستمزد سال ۹۶ از زبان وزیر کار

  رقم دستمزد سال ۹۶ از زبان وزیر کار

  علی ربیعی درباره نرخ احتمالی دستمزد در سال آینده اظهار داشت: یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در حال حاضر رقم دستمزدی است که کارگران دریافت می‌کنند.
  وی در پاسخ به این پرسش که مدنظر دولت برای نرخ دستمزد سال آینده چیست؟ با توجه به این‌که حداقل دستمزد حدود ۸۰۰ هزار تومان است، آیا رقمی بیش از یک میلیون تومان برای حداقل دستمزد تعیین می‌شود؟ افزود: در نشست سه‌جانبه کارگران، کارفرمایان و دولت این موضوع بررسی می‌شود و اصلا دولت هیچ رقمی در ذهنش نیست.
  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این‌که نشست‌های سه‌جانبه نرخ را تعیین می‌کند، تصریح کرد: شما می‌گویید دولت چه نظری دارد، من به شما می‌گویم که در نشست‌های شورای عالی کار نرخ تعیین می‌شود.
  بنا به این گزارش،موضوع تعیین دستمزد امسال کمی متفاوت‌تر از سال‌های گذشته بود. اگر هر ساله حداقل دستمزد صرفا با چانه‌زنی گروه‌های کارگری، کارفرمایی و دولت تعیین می‌شد، اما امسال پیش از ورود به مقوله تعیین دستمزد، توافقی بین سه ضلع شرکای اجتماعی حاصل شد و آن هم تهیه هزینه معیشت زندگی یک ماهه یک خانواده کارگری با میانگین ۳.۵ نفر بود که در نهایت این هزینه در کارگروه تخصصی دستمزد، ۲ میلیون و ۴۸۹ هزار تومان تعیین شد....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 21 اسفند 1395
  بسته پیشنهادی مزد۹۶روی میزشورای عالی کار

  بسته پیشنهادی مزد۹۶روی میزشورای عالی کار

  شورای عالی کار فردا(یکشنبه) دومین جلسه خود را برای تعیین دستمزد ۹۶ با حضور شرکای اجتماعی تشکیل می دهد؛ حال همه کارگران منتظرند ببینند که چه سرنوشتی در سال آینده پیش روی آنها قرار می گیرد.
  به گزارش خبرنگار مهر، دومین جلسه شورای عالی کار به منظور بحث و بررسی در خصوص تعیین حداقل دستمزد سال ۱۳۹۶ فردا (یکشنبه) با حضور شرکای اجتماعی(نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت) در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل می شود.
  در نخستین جلسه شورای عالی کار که یکشنبه هفته گذشته برگزار شد، در نهایت قرار شد نمایندگان کارفرمایی رقم پیشنهادی خود را برای حداقل دستمزد در جلسه فردا اعلام کنند؛ همچنین اعضای کارگری این شورا نیز باید حداقل دستمزد مورد انتظار خود را در جلسه روز یکشنبه ارائه دهند تا در نهایت، یک توافق واحد برای تعیین حداقل دستمزد ۹۶ با رعایت اصل سه جانبه گرایی تصویب شود.
  هر چند احتمال دارد در جلسه فردا حداقل دستمزد ۹۶ تعیین شود، اما از طرف دیگر با توجه به چانه زنی هایی که معمولا در جلسات مزد صورت می گیرد، احتمال اینکه تعیین دستمزد به یک جلسه بعد موکول شود، نیز وجود دارد.
  بر اساس این گزارش، پیش از آغاز جلسات شورای عالی کار، نمایندگان گروه های کارگری، کارفرمایی و دولت در هشت جلسه ستاد مزد بر سر حداقل هزینه معیشت یک خانواده کارگری به توافق رسیدند و در نهایت، هزینه ۲ میلیون و ۴۸۹ هزار تومان تعیین شد....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 21 اسفند 1395
  افزایش ۱۲ تا ۱۴ درصدی دستمزد سال ۹۶ کارگران

  افزایش ۱۲ تا ۱۴ درصدی دستمزد سال ۹۶ کارگران

  سناریوی ویژه‌ای با توجه به پیش‌بینی تورم ۱۲ درصدی صندوق بین‌المللی پول برای دستمزد سال آینده کارگران در نظر گرفته شده است که طبق بررسی‌ها، تصمیم شورای عالی کار برای افزایش دستمزد نیز رقمی در همین حدود خواهد بود.
  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، ابتدای ماه جاری شرکای اجتماعی دولت شامل نمایندگان کارگری و کارفرمایی پس از مذاکرات فراوان و نفس‌گیر بر روی حداقل‌های سبد معیشت کارگری به توافق کلی رسیدند که بر اساس آن رقم ۲.۵ میلیون تومان اعلام شد.
  بر این اساس، کارفرمایان و کارگران پذیرفتند که برای ادامه زندگی یک خانوار ۳.۵ نفره کارگری باید درآمدی بالغ بر ۲.۵ میلیون تومان وجود داشته باشد که شامل خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و حمل و نقل و سایر عوامل اثرگذار است.
  به گزارش فارس، گمانه‌زنی‌ها از میزان افزایش حداقل دستمزد سال آینده با توجه به تورم اعلامی دولت (نزدیک به ۸ درصد)، به محدوده ۱۰ درصد می‌رسد، اما با توجه به پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از میزان تورم سال آینده اقتصاد ایران پیش‌بینی‌ها از میزان افزایش دستمزد سال ۹۶ کارگری را تغییر داد....

  به ادامه مطلب مراچعه فرمائید .

   

 • 18 اسفند 1395
  دستمزد ۹۶ کارگران هفته آینده مشخص می‌شود

  دستمزد ۹۶ کارگران هفته آینده مشخص می‌شود

  نشست ویژه تعیین دستمزد سال ۹۶ بیش از ۱۳ میلیون کارگر ایرانی هفته آینده با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در وزارت کار برگزار می‌شود.
  نشست ویژه تعیین دستمزد سال ۹۶ بیش از ۱۳ میلیون کارگر ایرانی هفته آینده در حالی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار می‌شود که نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در آن حضور خواهند داشت.
  براساس این گزارش گمانه‌زنی‌ها برای تعیین رقم میزان افزایش دستمزد سال ۹۶ کارگران پیرامون نرخ تورم به علاوه تامین بخشی از قدرت خرید کارگران است به طوری که نرخ‌های ۱۲ تا ۱۵ درصدی اعلام می‌شود.
  به دنبال انتشار گزارش کامل از رقم نهایی سبد معیشت و تاثیر آن بر دستمزد جلسه گذشته کارگروه تخصصی تعیین مزد با همین محور برگزار شد و پس از آن رقم حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی برای سبد معیشت کارگران نهایی شد؛ بنابراین اگر رقم ۲.۵ میلیون تومانی هزینه‌های تامین سبد معیشت مدنظر قرار گیرد ساز و کار های متناسب با آن باید در شورای عالی کار نهایی شود.
  بنابراین هفته آینده نشست شورای عالی کار با دستور کار تعیین دستمزد سال ۹۶کارگران با توجه به تبصره دوم ماده ۴۱ قانون کار برگزار خواهد شد که براساس آن علاوه بر موضوع تورم، قدرت خرید نیز مدنظر قرار می‌گیرد....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 15 اسفند 1395
  بررسی هزینه ۲.۴۸ میلیون تومانی کارگران در جلسه امروز شواری عالی کار

  بررسی هزینه ۲.۴۸ میلیون تومانی کارگران در جلسه امروز شواری عالی کار

  در حالی تعیین دستمزد ۹۶ امروز وارد مرحله جدی شده است که قرار است سبد هزینه ۲میلیون و ۴۸۰ هزار تومانی با حضور شرکای اجتماعی در شورای عالی کار مورد بررسی قرار گیرد.
  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، تنها ۱۵ روز به پایان سال باقی مانده است و باز هم مانند سال های گذشته جلسه فشرده مزدی با چانه زنی به منظور تعیین دستمزد ۱۳ میلیون کارگر برگزار می شود.
  دوشنبه ۹ اسفند ماه بود که کمیته تخصصی مزد با حضور شرکای اجتماعی برگزار شد، پس از آن جلسه علی خدایی، عضو شورای عالی کار از نهایی‌شدن قیمت سبد معیشت کارگران در سال ۹۶ خبر داد و گفت: ملاک اصلی در روش محاسبه این رقم آمارهای مرکز آمار ایران، بانک مرکزی و معاونت تغذیه وزارت بهداشت است.
  امروز جلسه شورای عالی کار وارد چانه زنی جدی برای تعیین مزد می شود. صورت جلسه امروز شورا بررسی هزینه ۲میلیون و ۴۸۰هزار تومان در شورای عالی کار و سایر ابعاد مزدی است. نمایندگان کارگران معتقدند در صورتی که شرکای اجتماعی با خواسته های کارگران موافقت کنند عدد و رقم مزد نهایی می شود. اما تجربه سنوات گذشته حاکی از این است که  دستمزد در روزهای پایانی تعیین می شود.
  شاهد کلام ما اظهارات سید حسن هفده تن، معاون سابق روابط کار است.معاون سابق وزیر کار و مسئول وپشتیبان اجرایی جلسات شورای عالی کار از نهایی شدن رقم دستمزد در هفته پایانی اسفندماه خبر داد و گفت: وقتی می‌توانیم از بهبود وضع معیشت نیروی کار ابراز رضایت کنیم که حداقل بتواند نیمی از حقوقش را پس انداز کند....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 14 اسفند 1395
  تعیین دستمزد۹۶وارد فازجدید شد

  تعیین دستمزد۹۶وارد فازجدید شد

  بعد از توافق سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولت بر سر حداقل هزینه معیشت کارگران، با آغاز جلسات شورای عالی کار تعیین حداقل دستمزد۹۶ از روز یکشنبه وارد فاز جدیدی می‌شود.
  به گزارش خبرنگار مهر، جلسه ستاد تخصصی مزد از نیمه آذر با هدف تعیین حداقل هزینه معیشت خانوار و با حضور شرکای اجتماعی فعالیت خود را آغاز کرد و خروجی این جلسات، تعیین هزینه ماهیانه معیشت خانوار به میزان ۲ میلیون و ۴۸۹ هزار تومان به عنوان معیاری برای تعیین مزد سالانه بود.
  با اتمام جلسات ستاد مزد و تعیین حداقل هزینه معیشت در هفته گذشته، از روز یکشنبه هفته جاری جلسات شورای عالی کار با دستور کار چگونگی رسیدن حداقل دستمزد سالانه به نرخ ۲ میلیون و ۴۸۹ هزار تومان با حضور اعضای کارگری، کارفرمایی و دولتی این شورا آغاز می‌شود.
  قرار است در جلسات شورای عالی کار، نتایج خروجی ستاد مزد بین اعضا مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد تا اینکه تا پایان اسفند حداقل مزد سال ۹۶ با توافق شرکای اجتماعی و رعایت اصل سه جانبه گرایی نهایی شود....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 11 اسفند 1395
  چانه‌زنی برسر افزایش ۱۵درصدی مزد کارگران

  چانه‌زنی برسر افزایش ۱۵درصدی مزد کارگران

  از جلسه اخیر ستاد دستمزد، که نمایندگان گروه‌های کارگری، کارفرمایی و دولت در آن حضور داشتند، خبر می‌رسد که رقم۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای هزینه سبد معیشت خانوارهای کارگری با توافق همه گروه‌ها به تصویب رسیده و مقرر شده است تا در جلسه آینده شورای‌عالی کار، مبنای تعیین دستمزد سال ۹۶ قرار گیرد. آنگونه که علی خدایی، نماینده کارگران در شورای‌عالی کار درباره جزئیات این جلسه به همشهری خبر می‌دهد؛ رقم سبد معیشت کارگران نهایی شده و همه طرف‌ها بر رقم ۲میلیون و ۵۰۰ هزار تومان توافق کرده‌اند.


  کارفرمای بزرگ توان افزایش مزد ندارد
  در سال‌های گذشته همواره نمایندگان کارگری جلسات تعیین دستمزد، ارقامی را محاسبه و به‌عنوان هزینه معیشت کارگران مطرح می‌کردند اما به‌دلیل وجود نداشتن اتفاق نظر بر این ارقام، در پایان نرخ تورم مبنای تعیین دستمزد کارگران قرار می‌گرفت. تفاوت نشست امسال با نشست‌های تعیین دستمزد در سال‌های گذشته این است که هر سه طرف کارگری، کارفرمایی و دولت بر سر رقم هزینه معیشت کارگران به توافق رسیده‌اند و همین مسئله احتمال دخیل‌شدن رقم معیشت در تعیین دستمزد سال ۹۶کارگران را افزایش می‌دهد. در این میان اما اظهارنظرهای متفاوتی درباره تأثیر این رقم بر دستمزد کارگران در سال ۹۶وجود دارد. محمد عطاردیان، دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران معتقد است: امسال هم به روال هر سال دستمزد تعیین خواهد شد چراکه کارفرمای بزرگ مملکت با سهم‌۸۵ درصدی از اقتصاد، دولت است و این کارفرمای بزرگ، توان افزایش حقوق در ارقام بالا را ندارد....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

برای مشاوره و خرید نرم افزار مناسب با ما تماس بگیرید