لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران

حسابداری 20

 • صفحه اصلی

برای مشاوره و خرید نرم افزار مناسب با ما تماس بگیرید

 • 27 بهمن 1395
  دستمزد ۹۶ عادلانه باشد/افزایش معقولانه مزد خواسته همه کارگران

  دستمزد ۹۶ عادلانه باشد/افزایش معقولانه مزد خواسته همه کارگران

  یک فعال صنفی کارگری می‌گوید هم اکنون بسیاری از کارگران بدون دریافت یارانه توان تامین مایحتاج اولیه زندگی خود را ندارند از این رو انتظار دارند که دستمزد سال ۹۶ به گونه‌ای تعیین شود که آنها قادر باشند حداقل‌ های زندگی خود را تامین کنند.
  «عبدالرضا خراسانی» فعال صنفی کارگری در گفتگو با ایلنا، اظهار داشت: هم اکنون بسیاری از کارگران در شهرستان فسا بدون دریافت یارانه توان تامین مایحتاج اولیه زندگی خود را ندارند. از این رو انتظار می‌رود که با افزایش دستمزد سال  ۹۶ قدرت خرید آنها را به گونه ملموسی ترمیم شود.
  رئیس شورای اسلامی کار کارخانه قند فسا با بیان اینکه تورم در شهرستان  فسا نیز به اندازه شهرهای بزرگ قابل لمس است؛ افزود: گرانی کمر کارگران را شکسته و خانواده‌های آنان را آسیب پذیر کرده است، در این شرایط کارگران حق دارند که انسانی زیستن را مطالبه کنند و این محقق نمی‌شود مگر با افزایش معقولانه دستمزد.
  خراسانی در خصوص سطح انتظاراتی که کارگران از اعضای کارگری حاضر در مذاکرات مزدی ۹۶  دارند، گفت: از کسانی که قرار است از افزایش مزد کارگران دفاع کنند انتظار داریم در جلسات شورای عالی کار صدای ما را به گوش دولت و کارفرمایان برسانند......

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 27 بهمن 1395
  ۱۹ عادت یک فروشنده موفق

  ۱۹ عادت یک فروشنده موفق

  فروشنده‌ موفق تأثیر مستقیمی بر گسترش و رونق یک کسب‌و‌کار دارد. یک فروشنده‌ی تأثیرگذار، علاوه بر فروش بیشتر، موجب جلب رضایت مشتریان و در نهایت سبب به شهرت رسیدن و افزایش اعتبار یک برند می‌شود. اما فروشنده‌ موفق چه ویژگی‌هایی دارد؟ چه عادت‌هایی باعث تأثیرگذاری و موفقیت یک نماینده‌ی فروش می‌شود؟ برای یافتن پاسخ این سؤال با ما همراه باشید.
  نماینده‌ی فروش، از مهم‌ترین اجزای هر کسب‌و‌کار است. در واقع وظیفه‌ی یک فروشنده به تلاش برای فروش هر چه بیشتر محدود نمی‌شود. این فرد به نوعی نماینده‌ی یک برند، سازمان یا محصول است. وجود برخی عادات و رفتارها در فروشندگان، آنها را به یک فروشنده‌ موفق و تأثیرگذار تبدیل می‌کند. در ادامه چند نمونه از این عادات را بررسی می‌کنیم.
  ۱۹ عادت فروشنده‌های موفق.....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید.

 • 25 بهمن 1395
  عقب‌ماندگی دستمزد از تورم

  عقب‌ماندگی دستمزد از تورم

  خبرگزاری مهر: همزمان با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، در طول ۵ سال گذشته فاصله افزایش حداقل دستمزد سالانه نسبت به تورم عمیق تر شد و حتی این شکاف در سال ۹۳ به ۱۴.۷ درصد رسید.
  خبرگزاری مهر-گروه اقتصادی- محمد جندقی: قانون هدفمندی یارانه‌ها هر چند به اعتقاد بسیاری از صاحب‌نظران اقتصادی، یک گام بزرگ در جهت اجرای طرح تحول اقتصادی بود، اما عدم اجرای صحیح این طرح آسیب‌های جدی به اقتصاد کشور وارد کرد که ترکش‌های آن، دستمزد سالانه کارگران را هم بی نصیب نگذاشت.
  قانون هدفمندی یارانه‌ها رسما از ۲۸ آذر سال ۸۹ آغاز شد. یکی از شاخص‌های تعیین حداقل دستمزد سالانه به استناد ماده ۴۱ قانون کار «تورم» اعلامی از سوی بانک مرکزی است اما بررسی نسبت افزایش حداقل دستمزد و تورم طی سال‌های بعد از اجرای هدفمندی یارانه‌ها، دقیقا از پیشتازی تورم تا حداقل دستمزد در این سال‌ها حکایت دارد.
  با توجه به اینکه حداقل دستمزد سالانه، بر اساس تورم دوازده ماهه سال قبل محاسبه می‌شود(تعیین دستمزد ۹۶ بر اساس تورم دوازده ماهه ۹۵)، از همین رو طبق آمار دریافتی از بانک مرکزی، با نگاهی به جدول میزان تورم سالانه و میزان افزایش دستمزد مشاهده می‌شود از سال ۹۰ به عنوان نخستین سال اجرای کامل قانون هدفمندی یارانه‌ها تا سال ۹۴ همواره میزان افزایش حداقل دستمزد سالانه کمتر از نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی بود....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 23 بهمن 1395
  پیش بینی کارشناس کار: افزایش۱۳ تا ۱۵درصد حداقل دستمزد کارگران

  پیش بینی کارشناس کار: افزایش۱۳ تا ۱۵درصد حداقل دستمزد کارگران

  خبرگزاری ایرنا: یک کارشناس حوزه کار براساس شواهد موجود پیش بینی کرد حداقل دستمزد کارگران برای سال ۱۳۹۶بین ۱۳ تا ۱۵ درصد افزایش یابد.
  «حمید حاج اسماعیلی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، درباره تعیین حداقل دستمزد سال ۱۳۹۶ گفت: حداقل دستمزد کارگران که هر ساله از سوی شورای عالی کار تعیین می شود باید با اتکا به شاخص های کلان اقتصادی مانند خط فقر محاسبه شود.
  وی با بیان اینکه شاخص خط فقر می تواند در چانه زنی برای ارتقای حداقل دستمزد کارگران موثر باشد، تاکید کرد: تردیدی نیست نمی توانیم خط فقر را ملاک قرار دهیم اما نمایندگان کارگری می توانند تلاش کنند فاصله حداقل دستمزد را با این شاخص کمتر کنند.
  به گفته فعال حوزه کار، حداقل دستمزد باید با درنظر گرفتن مسائل صنفی، جغرافیایی و متناسب با بهره وری در واحدهای اقتصادی تعیین شود.
  حاج اسماعیلی با اشاره به اینکه مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خط فقر را ۱۸ میلیون ریال( ۱.۸میلیون تومان) محاسبه کرده است،گفت: این رقم ملاک خوبی است و می تواند همین نرخ را معیار چانه زنی قرار داد......

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 21 بهمن 1395
  حوادث ناشی از کار و راه های پیشگیری از آن

  حوادث ناشی از کار و راه های پیشگیری از آن

  توجه و شناخت کامل از چگونگی بروز حوادث ناشی از کار و راه کارهای پیشگیری و کاهش آن  به دلیل اهمیت صیانت از نیروی انسانی  و آثارسوء به جا مانده از آن و همچنین بار مالی ارائه حمایت های بلند مدت ازکارافتادگی و فوت از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.
  با عنایت به بررسی های به عمل آمده و نتایج حاصل مشخص گردیده است در اجرای پروژه های بزرگ عمرانی و مدیریت واحدهای تولیدی خصوصاً در روزهای تعطیل به دلیل عدم حضور مجریان و مدیران مربوط وقوع حوادث ناشی از کار به طور چشمگیری افزایش داشته است و در این راستا ریاست محترم جمهوری طی بخشنامه شماره ١٢٩٨٩٠/ ٥٣٨٥٣ مورخ ١٩ /١٠/ ١٣٩٥ به منظور افزایش سرعت هماهنگی در مدیریت بحران حوادث، جلوگیری از تداخل مسئولیت ها و افزایش ایمنی واحدهای تولیدی، تاکید بر انجام اقداماتی نموده که اهم آنها به شرح ذیل می باشد :
  ١- مدیران واحدهای تولیدی، مدیران واحدهای بهره برداری و نیز رده های بعدی (مانند مدیران و روسای بهره برداری، HSE و عناوین مشابه سازمانی) و همچنین کلیه رده های مدیریتی اجرای پروژه های بزرگ عمرانی (کارفرمایی، پیمانکاری و غیره) – برای واحدهایی که طبق بند (٣) این بخشنامه اعلام خواهد شد- لازم است به طور تمام وقت در محل خدمت خود حضور داشته باشند. همچنین ضروری است حضور تمام وقت در محل خدمت در ابلاغ انتصاب آنها ذکر شود و اکیداً از انتصاب مدیرانی که به هر دلیلی قادر به حضور دائمی در محل خدمت خود نیستند (به اصطلاح مدیران پروازی) و یا مدیرانی که در بیش از یک پروژه مسئولیت اجرایی دارند، خودداری شود. استفاده از مدیران محلی و بومی در شرایط مدیریتی و تخصصی مشابه دارای اولویت است.....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 20 بهمن 1395
  نگاهي به ماليات بر درآمد اشخاص حقوقي در قانون ماليات هاي مستقيم

  نگاهي به ماليات بر درآمد اشخاص حقوقي در قانون ماليات هاي مستقيم

  ماليات بر درآمد شرکت ها از جمله مهمترين پايه هاي مالياتي است که بخش قابل توجهي از درآمدهاي مالياتي مورد نياز دولت ها در سراسر جهان را تامين مي کند. در ايران نيز اين نوع ماليات که در اصطلاح ماليات بر درآمد اشخاص حقوقي خوانده مي شود، بخش قابل توجهي از درآمدهاي مالياتي دولت را تامين مي کند. از اين رو در قانون ماليات هاي مستقيم توجه خاصي به اين پايه مالياتي شده است.
  بر اساس ماده 105 قانون ماليات هاي مستقيم، جمع درآمد شرکت ها و درآمد ناشي از فعاليت هاي انتفاعي ساير اشخاص حقوقي که از منابع مختلف در ايران يا خارج از ايران تحصيل مي شود، پس از وضع زيان هاي حاصل از منابع غيرمعاف و کسر معافيت هاي مقرر، مشمول ماليات به نرخ بيست و پنج درصد خواهد بود. اين در حالي است که نرخ ماليات بر درآمد شرکت ها در ساير کشورهاي جهان به مراتب بيشتر است. بالاترين نرخ ماليات بر درآمد شرکت ها در جهان متعلق به کشور امارات متحده عربي (55 درصد) است. اين نرخ در نزديک به 60 کشور جهان نيز بيش از 25 درصد است.
  قانون ماليات هاي مستقيم در جمهوري اسلامي ايران علاوه بر نرخ مالياتي نسبتاً پاييني که براي شرکت ها و اشخاص حقوقي تعيين کرده، مشوق هاي ديگري نيز براي اين گروه از فعالان اقتصادي پيش بيني کرده است. بر اساس تبصره 7 ماده 105 قانون ماليات هاي مستقيم که در اصلاحيه سال 1394 بدان افزوده شده است، اگر درآمد ابرازي مشمولين اين نوع از ماليات نسبت به درآمد ابرازي آنها در سال گذشته 10 درصد افزايش داشته باشد، نرخ ماليات بر درآمد شرکت ها براي آنها حداقل يک واحد درصد و حداکثر پنج واحد درصد کاهش خواهد يافت. البته شرط قانونگذار براي دريافت اين تخفيف مالياتي اين است که مودي مي بايست بدهي مالياتي سال قبل خود را تسويه کرده باشد و اظهارنامه مالياتي مربوط به سال جاري خود را نيز در مهلت اعلام شده از سوي سازمان امور مالياتي ارائه کرده باشد....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 20 بهمن 1395
   اجرای طرح حذف دفترچه درمانی تامین اجتماعی از نیمه اسفندماه

  اجرای طرح حذف دفترچه درمانی تامین اجتماعی از نیمه اسفندماه

  به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر محمدتقی خسروانی ‌مقدم در نشستی با خبرنگاران درباره اقدامات تامین اجتماعی استان تهران در حوزه درمان همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر اظهار کرد: اجرای طرح حذف دفترچه بیمه، قدمی به سمت کارت هوشمند است؛ در حال حاضر حذف دفترچه بیمه و روی آوردن به کارت هوشمند دو بحث جدا هستند در حالیکه بسترسازی کارت هوشمند با حذف دفترچه بیمه ممکن می‌شود.
  وی با بیان اینکه طرح حذف دفترچه یک طرح ملی است، تصریح کرد: این طرح در ١٩ واحد درمانی استان تهران تا این لحظه انجام شده است و تا نیمه اسفند سال جاری ٣٥ مرکز درمانی تامین اجتماعی استان تهران ملزم به اجرای این طرح هستند.
  مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان تهران با اشاره به اینکه حذف دفترچه بیمه فواید بالفعل و بالقوه‌ای دارد، تاکید کرد: کاهش مصرف برگ دفترچه، تسهیل در پاسخگویی به بیماران سرپایی و همچنین سهولت دسترسی پزشکان به سوابق نسخ تجویزی بیماران در آن مرکز درمانی از فواید بالفعل حذف دفترچه بیمه است؛ امکان تولید بانک متمرکز خدمات درمانی ارائه شده با هدف تسهیل روند تصمیم‌گیری کلان کشوری در حوزه سلامت از فواید بالقوه این طرح است.
  دکترخسروانی‌مقدم گفت: طرح حذف دفترچه بیمه در حال حاضر در مراکز درمانی تامین اجتماعی ابوریحان، خاندان حکیم، آزادی، پلی‌کلینیک ٢٢ بهمن، درخشان، باقر‌شهر، دخانیات، طوس، فیروزکوه، پلی‌کلینیک ١٣ آبان، شهید حیدری، درمانگاه شماره ١٥، شهید سلیمانی، شهید دهقانی، پلی‌کلینیک فدائیان اسلام، پلی‌کلینیک مفتح، قدس، دستغیب قرچک و پلی‌کلینیک نسیم‌شهر اجرا شده است....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 19 بهمن 1395
  حداقل حقوق سال آینده: ۱.۲ میلیون تومان

  حداقل حقوق سال آینده: ۱.۲ میلیون تومان

  خبرگزاری تسنیم : رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حداقل حقوق امسال ۸۶۰ هزار تومان است گفت: میزان حداقل حقوق برای سال آینده یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شده است.
  به گزارش تسنیم، محمدمهدی زاهدی امروز ظهر در آئین افتتاحیه شعبه استانی صندوق قرض‌الحسنه “امداد ولایت” در کرمان اظهار‌داشت: راه‌اندازی این صندوق می‌تواند آثار خیری را برای مددجویان زیرپوشش کمیته امداد به همراه داشته باشد.
  وی با اشاره به اینکه به احکام دولت در برنامه ششم توسعه گفت: در احکامی که دولت به مجلس داده بود بسیار متفاوت از آنچه بود که ما در کمیسیون تلفیق تصویب کردیم و مجلس به نیازمندان توجه جدی داشته است.
  نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس از بعد اجتماعی در حوزه توانمند‌سازی اقشار آسیب‌پذیر جدی است افزود: مواد ۹۲ تا ۹۸ احکام بودجه به مباحث اجتماعی و اقشار نیازمند پرداخته است.
  وی خاطر‌نشان کرد: در ماده ۹۴ بودجه دولت موظف است علاوه بر پرداخت یارانه هر سال حداقل مستمری خانواده‌های تحت حمایت بهزیستی و کمیته امداد را بر مبنای ۲۰ درصد از حداقل دستمزد شورای عالی کار پرداخت کند....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

برای مشاوره و خرید نرم افزار مناسب با ما تماس بگیرید