حسابداری 20

 • صفحه اصلی
>

نرم افزار ثبت و چاپ چک مبین به قیمت 26 هزار تومان جهت خرید کلیک نمایید

 • 10 مرداد 1394
  اضافه‌کار کارکنان دولت مشمول کسر بیمه تأمین اجتماعی شد

  اضافه‌کار کارکنان دولت مشمول کسر بیمه تأمین اجتماعی شد

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه) پارلمان کلیات و جزئیات طرح استفساریه ماده ۵۹ قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران را مورد بحث و بررسی قرار داده و به تصویب رساندند.

  نمایندگان مجلس مصوب کردند که اضافه‌کار کارکنان دولت مشمول کسر بیمه تأمین اجتماعی شود.

  به موجب مصوبه مجلس، صدر ماده ۵۹ قانون برنامه پنجم توسعه مصوب ۱۵ دی ۱۳۸۹، ماده ۱۰۶ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۸ مهر ۱۳۸۶ و تبصره الحاقی آن را در خصوص عدم کسر کسور بازنشستگی از فوق‌العاده اضافه‌کاری کارکنان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری تابع صندوق تأمین اجتماعی، در دوران اجرای برنامه پنجساله پنجم توسعه، موقوف‌الاجرا نموده است.

 • 9 مرداد 1394
  معافیت مالیاتی درآمد آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد

  معافیت مالیاتی درآمد آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد

  درآمد حاصل از آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با موافقت مجلس شورای اسلامی از پرداخت مالیات معاف شد.
  به گزارش خبرنگار ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در روزهای پایانی سال ۹۲ در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم با بند ۳۵ این لایحه مبنی بر معافیت آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای آزاد از پرداخت مالیات موافقت کردند.
  بر اساس این بند در ماده ۱۳۴ پس از عبارت «فنی و حرفه‌ای» عبارت « آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای آزاد زیر نظر .....

   

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

 • 9 مرداد 1394
  وام خرید خودرو و کالا

  وام خرید خودرو و کالا

  دستورالعمل پرداخت تسهیلات جدید خرید خودرو و کالا که به بانک‌ها ابلاغ شده‌، نشان می‌دهد خالص بازپرداخت واقعی در وام خودرو بیش از ۱۵۰ درصد است.
  به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، بخشنامه‌های پرداخت تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی خرید خودرو و ۸ میلیون تومانی خرید کالا امروز به بانک‌ها ابلاغ شد. بر اساس اطلاعاتی که هم اکنون شعب برخی بانک‌ها در اختیار مشتریان قرار می‌دهند، فرمول محاسبه ارزش افزوده و بازپرداخت تسهیلات به شکل زیر است....

   

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

 • 8 مرداد 1394
  حق مسکن در هاله ای از ابهام

  حق مسکن در هاله ای از ابهام

  محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت می‌گوید اطلاعی از سرانجام پرونده افزایش حق مسکن کارگران ندارد و در این باره باید مطالعه و پرس و جو کند. ۶ ماه پیش علی ربیعی، وزیر کار در نامه ای خطاب به اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور درخواست کرد تا به قید فوریت توافق نمایندگان کارگران و کارفرمایان درباره افزایش ۲۰ هزارتومانی حق مسکن مشمولان قانون کار برای تصویب نهایی در هیات وزیران مطرح شود.

  براساس قانون، هرگونه افزایش حق مسکن مشمولان قانون کار باید برای دریافت تاییدیه نهایی به هیات وزیران برود. از این رو، شورای عالی کار در سی ام دی ماه سال گذشته به اتفاق آرا نمایندگان کارگران و کارفرمایان افزایش حق مسکن امسال کارگران از ۲۰ به ۴۰ هزارتومان در هر ماه را صورت‌جلسه کرد.

  قرار بود در سال جاری، از بابت حق مسکن به عنوان مزایای جانبی مزد ۲۴۰ هزارتومان به دریافتی کارگران نسبت به سال گذشته افزوده شود. علی ربیعی وزیر کار پیش تر به کارگران وعده داده بود که حتما مصوبه افزایش حق مسکن را از دولت دریافت خواهد کرد اما حالا ۶ ماه است که این پرونده معطل مانده و به نظر می رسد ربیعی نتوانسته نظر دولت برای تصویب افزایش ۲۰ هزارتومانی حق مسکن کارگران را جلب کند و دولت نظر دیگری دارد.

  اگر دولت تدبیر و امید درباره افزایش جدید حق مسکن کارگران اعلام نظر کند، دومین مرتبه ای خواهد بود که در این زمینه ورود می کند. یکبار دیگر در مردادماه سال ۹۲ دولت با افزایش حق مسکن کارگران از ۱۰ به ۲۰ هزارتومان و اجرای آن از ابتدای سال ۹۳ موافقت کرده بود. البته در آن زمان نیز قرار بود افزایش‌ها از همان مردادماه اعمال شود که....

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

 • 8 مرداد 1394
  حسابرسی واحد های تجاری کوچک

  حسابرسی واحد های تجاری کوچک

  استانداردهای حسابرسی تابعی از اندازه واحد تجاری مورد رسيدگی نيستند و از اعتبار عمومی برخوردارند.اگرچه محيط واحدهای تجاری کوچک ممکن است حسابرس را بابرخی مشکلات اجرايی روبرو سازد.تفاوت دراندازه و نوع واحد تجاری موجب تفاوتهايی در روشها و نحوه عملهای خاص و نه استانداردهای بکار رفته می شود.رهنمودهای موجود درباره کاربرد استانداردهای حسابرسی در واحدهای تجاری مختلف نيازهای حرفه ای رابراورده نمی کند.منظور از مشکلات حسابرسی در اين مورد به معنی شرايطی است که در آن کاربرد استانداردهای پذيرفته شده حسابرسی به سهولت امکان پذير نيست.

  ويژگيهای واحدهای تجاری کوچک:

  الف)مالکيت يا کنترل عملياتی دردست چند نفر معدود متمرکز و سلطه صاحب سرمايه مدير برقرار است :استقلال و توان کنترل صاحب سرمايه مدير ايجاد کننده محيطی است که در آن همه چيز تحت کنترل و نفوذ اوست وتوان در برقراری کنترلهای داخلی از لحاظ قابليت حسابرسی نقشی عمده دارد.

  ب)دانش حسابداری کارکنان يا مديريت محدود است:گرايش بسياری از سرمايه داران جز معطوف به اعمال مديريت از طريق تمرکز بر امور مربوط به فروش و بازاريابی ورشد واحدشان است وممکن است نسبت به امور مالی بی توجه باشند و يا از توجه به کنترلهای داخلی عمده برخوردار نباشند.

  پ)مديريت بر اين باور است که به استخدام افراد خبره نياز ندارد يا از عهده آن برنمی آيد:مديريتی که نسبت به امر کنترل حساس نيست ممکن است نسبت به سيستم کنترل حسابداری واحد تجاری بی تفاوت يا کم توجه باشد و کم اهميت انگاشتن کنترلهای داخلی حسابداری احتمالا موانعی جدی در راه حسابرسی واحد تجاری کوچک می باشد.

  ت)زير پا گذاردن کنترلهای داخلی حسابداری توسط مديريت:صاحب سرمايه مدير معمولا می تواند روشهای تجويز شده را زير پا گذارد.غالبا عملکرد مديريت مورد بررسی قرار نمی گيرد زيرا در بسياری واحدهای تجاری کوچک نظارتی بر کار مديريت وجود ندارد.

  ث)نارسايی های کنترلهای داخلی حسابداری:اين نارسايی ها ممکن است از تفکيک محدود وظايف يا دسترسی آسان کارکنان اداری و دفتری به مدارک حسابداری و دارايی هاو يا روشهای غير مدون ناشی شود.تفکيک محدود وظايف ضعفی فراگير است که می تواند به اجتناب کامل حسابرس از اتکا به کنترلهای داخلی بيانجامدو چنانچه در نتيجه عدم تفکيک کافی وظايف فردی در موقعيت ارتکاب اشتباه و تخلف و اختفای آن قرار گيرد حسابرس ناگزير بايد احتمال زيادی برای وقوع اشتباه و تخلف قايل شود.تفکيک محدود می تواند محيطی را ايجاد کند که در آن مدارک مالی و داراييهای عينی به آسانی در دسترس کارکنان اداری و دفتری قرار گيرد.مثلا کارمندی که به تنهايی مسئول تنظيم چکها و ثبت پرداختهای نقدی وتهيه صورت مغايرت بانکی است می تواند چکی را ثبت نکند و از کشف آن نيز جلوگيری کند.نارساييهای کنترلهای داخلی می تواند زاييده غير مدون بودن روشهای ثبت در دفاتر نيز باشد.روشهای غير مدون ثبت دفاتر لزوما به مدارک ناکافی منجر نمی شود اما احتمال اشتباه وتقلب را افزايش می دهد.

  ج)نهاد سياستگذاری غير فعال يا غير موثر:بسياری از واحدهای تجاری کوچک از يک نهاد سياستگذاری فعال ....

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

 • 7 مرداد 1394
  انتقال اعتبارات عمرانی سال93 به سال 94

  انتقال اعتبارات عمرانی سال93 به سال 94

  با توافق دیوان محاسبات کشور و معاونت نظارت و خزانه دارکل کشور، نحوه انتقال مانده وجوه مصرف نشده اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای موضوع بند (الف) تبصره (۱۹) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۴ کل کشور تعیین گردید.
  به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، در جلسه ای که با حضور آقایان صفایی نسب معاون فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی و داودی معاون امور عمومی و اجتماعی دیوان محاسبات کشور و اکرمی معاون نظارت مالی و خزانه دارکل کشور در تیرماه ۱۳۹۴ برگزار گردید، مقرر شد که نحوه شناسایی و اعمال حساب مانده وجوه مصرف نشده اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای سال ۱۳۹۳ طرح ها و پروژه های عمرانی که عملیات اجرایی آنها پایان نیافته و تا زمان اتمام طرح یا پروژه به سال مالی بعد.....

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

 • 7 مرداد 1394
  محاسبه حقوق بازنشستگان

  محاسبه حقوق بازنشستگان

  میزان حقوق بازنشستگی مشترکین صندوق بازنشستگی و صندوق شهرداریها به موجب ماده 1 و تبصره 3 ماده 2 قانون اصلاح مقررات بازنشستگی مصوب 13/12/1368 ق.ا.ک و ماده 43 آئین نامه استخدامی شهرداریها و ماده 6 قانون اصلاح پاره ای از مقررات بازنشستگی مصوب 13/12/1379 برابر است با :

  میزان حقوق بازنشستگی      = سنوات خدمت قابل قبول (حداکثر 30 سال) *معدل حقوق و مزایا * 30/1
  معدل حقوق ومزایـــــــا      = معدل تمامی حقوق و مزایای دریافتی که ملاک کسور بازنشستگی است در 2سال آخر خدمت بااعمال آخرین ضریب حقوق
  سنوات خدمت قابل قبول      = سنوات خدمتی که جهت تعیین حقوق ملاک محاسبه قرار می گیرد .

  با توجه به ماده 4 قانون نظام هماهنگ حقوق بازنشستگی و وظیفه مصوب 23/06/1373 حداقل حقوق بازنشستگی همواره برابر حداقل حقوق و مزایای مقرر برای مستخدمین شاغل می باشد .

  به موجب ماده 98 ق.ا.ک و تبصره 4 ماده 1 قانون نظام هماهنگ پرداخت در صورتیکه .....

   

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

 • 6 مرداد 1394
  بازنشستگی پیش از موعد 1394

  بازنشستگی پیش از موعد 1394

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور 3 شرط بازنشستگی پیش از موعد در سال 94 بدون سنوات ارفاقی را ابلاغ کرد که براساس آن ارائه درخواست استخدام جدید به جای افرادی که بازنشسته می شوند، ممنوع است.

  محمدباقر نوبخت بخشنامه نحوه موافقت با بازنشستگی پیش از موعد در سال 94 موضوع مصوبه شماره 50960 مورخ سوم تیرماه 94 سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور را به شرح زیر ابلاغ کرد.

  بخشنامه به کلیه دستگاه های اجرایی مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب 86/6/5 و قانون تمدید آن:

  در اجرای بند (ج) تبصره (18) ماده واحده قانون بودجه سال 1394 کل کشور، بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دستگاه های اجرایی مشمول قانون مذکور بدون سنوات ارفاقی و با رعایت موارد زیر مجاز می باشد:

  1 -
  بازنشستگی پیش از موعد کارکنان با رعایت قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت و....

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

برای مشاوره و خرید نرم افزار مناسب با ما تماس بگیرید