حسابداری 20

 • صفحه اصلی

دوره آموزشی اکسل بصورت آنلاین

 • 12 آبان 1393
  تاریخ شروع ثبت نام ارشد 94

  تاریخ شروع ثبت نام ارشد 94

  سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان شركت در آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1394  و المپياد علمي دانشجويي كشور مي‌رساند كه ثبت نام براي شركت در آزمون مذكور منحصراً بصورت اينترنتي از روز شنبه مورخ 93/08/17 آغاز و تا ساعت 24 روز يكشنبه مورخ 93/08/25 پايان مي‌پذيرد. لذا كليه داوطلبان متقاضي ثبت نام كه داراي شرايط عمومي واختصاصي به شرح ذيل مي‌باشند، مي‌توانند در آزمون مذكور ثبت نام و شركت نمايند.

  شرايط ثبت‌نام‌:

  علاقمندان به تحصيل در دوره هاي تحصيلات تكميلي مي‌بايست ضمن اطلاع از شرايط عمومي و اختصاصي، مقررات وظيفه عمومي، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غير ايراني و توضيحات مربوط به سهميه رزمندگان و ايثارگران (مندرج در دفترچه راهنماي شركت در آزمون كه در سايت سازمان قرار دارد) در صورتي كه داراي شرايط مذكور باشند به عنوان داوطلب مقطع كارشناسي ارشد حداكثر در دو رشته امتحاني (رشته امتحاني اول و رشته امتحاني دوم طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي آزمون) متقاضي شوند. 

  ثبت‌نام‌ براي‌ شركت‌ در آزمون ‌سال 1394، منحصراً به روش ذيل امكان پذير مي‌باشد:...

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

 • 11 آبان 1393
  مشخص کردن سلول ها بصورت اتوماتیک

  مشخص کردن سلول ها بصورت اتوماتیک

  در رسم نمودار ها مواردی پیش می آید که لازم است بعضی از سلول ها با رنگ دیگر مشخص شوند مواردی مثل دمای هوای کمتر از صفر درجه در نمودار تغییرات دمایی  و یا موارد مشابه دیگر

  بدین منظور مراحل زیر را انجام می دهیم :

  از تب Home   گزینه conditional formatting  را انتخاب می نماییم..

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

 • 9 آبان 1393
  ترکیب تجاری چیست؟

  ترکیب تجاری چیست؟

  رویدادی است که دو یا چند واحد اقتصادی مستقل تحت کنترل یک شخصیت حسابداری یگانه ( واحد ) در می آیند .
  ترکیب تجاری تجمیع واحدها یا فعالیت های تجاری جداگانه در قالب یک شخصیت اقتصادی است که بر اثر کسب کنترل خالص دارایی ها و عملیات واحد دیگر پدید می آید .
  هنگامی که یک واحد تجاری اصلی ، به طور مستقیم یا غیر مستقیم دارنده بیش از نصف سهام با حق رأی یک واحد تجاری باشد ، فرض بر وجود کنترل بر آن واحد تجاری است ، مگر در موارد استثنایی که بتوان به طور آشکار نشان داد .
  ترکیب تجاری ممکن است به دلایل قانونی ، مالیاتی یا سایر دلایل ، به شیوه های گوناگونی صورت پذیرد . ترکیب می تواند به صورت خرید حقوق مالکانه یا تملک کل یا بخشی از خالص دارایی های واحد تجاری توسط واحد دیگر ، از طریق صدور سهام ، پرداخت وجه نقد یا واگذاری سایر دارایی ها انجام می شود .

  ترکیب تجاری
  مهم ترین مزایا و دلایل ترکیب    
  -   صرفه جویی در هزینه ها از طریق افزایش مقیاس تولید و حذف برخی از هزینه های ثابت و فعالیت های تکراری .
  -   ریسک پایین ، خرید یک خط تولیدی ساخته شده ، معمولاً دارای ریسک کمتری نسبت به....

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

 • 7 آبان 1393
  پر کردن چند خانه متوالی در اکسل

  پر کردن چند خانه متوالی در اکسل

  يكي از مفيدترين ويژگيهاي برنامه Excel ، قابليت پر كردن داده هاي متوالي بصورت خودكار مي باشد . كه به اين عمل Auto fill گويند . داده هاي متوالي مي توانند مجموعه اي از داده ها بصورت 1و2و3و4 ..... يا 10و20و30.... يا از حروف A,B,C,…. تشكيل شده باشند . همچنين مي تواند تاريخ يا روزهاي هفته يا ماههاي سال باشند. حتي مي توان مجموعه اي از داده اي خاص را تعريف كرد .

  autofill excel
  براي اين كار مراحل زير را انجام مي دهيم ....

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

 • 6 آبان 1393
  دفتر معین چیست ؟

  دفتر معین چیست ؟

   دفتر معین دفتری است که برای تفکیک و مجزی ساختن هر یک از حسابهای دفتر کل برحسب مقتضیات و شرایط ممکن است نگهداری شود . کارت های حساب اعم از آنکه بوسیله دست یا ماشین تهیه شده باشد در حکم دفاتر معین است .(نشریه 101 سازمان حسابرسی)      
  در بعضي از موسسات جريان کار به ترتيبي است که نياز به تهيه اطلاعات تفضيلي يا جزئيات بعضي از فعاليتهاي مالي مي باشد . اين گونه اطلاعات را نمي توان به آساني از دفترکل استخراج نمود ، در نتيجه از دفاتري که جنبه کمکي و فرعي دارند و به نام دفتر معين خوانده مي شوند ، استفاده مي گردد .

  دفتر معين براي هر حساب دفترکل که شامل حسابهاي متعدد و جداگانه اي است ، نگهداري مي شود و در نتيجه ...

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 • 5 آبان 1393
  فاکتور و پیش فاکتور

  فاکتور و پیش فاکتور

  فاکتور یک سند تجاری است که توسط فروشنده برای خریدار صادر شده و محصولات، مقادیر و قیمت‌های توافق‌شده برای محصولات و خدمات که توسط فروشنده برای خریدار فراهم شده را ثابت می‌کند. از دید فروشنده این فاکتور یک فاکتور فروش است. از دید خریدار این فاکتور یک فاکتور خرید است.

  فاکتور نشان می‌دهد که خریدار باید مبلغ توافق‌شده را به فروشنده بپردازد. وقتی گفته می‌شود «ما برای آن‌ها فاکتور صادر کردیم» یعنی «آن‌ها به ما پولی بدهکارند»؛ برعکس وقتی گفته می‌شود «آن‌ها برای ما فاکتور صادر کردند» یعنی «ما به آن‌ها پولی بدهکایم».

  پیش فاکتور عبارت است ار سیاهه خریدی که فروشنده از مبداء به عنوان پیشنهاد فروش یا تعین ارزش کالا یا خدمات و شرایط فروش با تعین مدت اعتبار به درخواست خریدار ....

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 • 4 آبان 1393
  اصول کلی حسابداری

  اصول کلی حسابداری

  تهیه کنندگان گزارشهای مالی، در سطوع عملیاتی از اصول کاربردی برای شناسایی(وثبت) و گزارشگری درآمدها، هزینه ها، زیان ها و سودها استفاده می کنند. این اصول کاربردی عبارتند از : اصل بهای تمام شده ، اصل شناسایی درآمد، اصل تطابق، اصل افشای کامل، که این اصل ها را برایتان توضیح می دهیم
  الف) اصل بهای تمام شده- این اصل ناظر بر این موضوع است که که در مواجهه با تملک دارایی چه عناصر و مخارجی جزء بهای تمام شده محصول است. به عبارت دیگر کدام یک از مخارج متحمل شده جزء بهای تمام شده دارایی محسوب می شوند. اصل بهای تمام شده فرض می کنددارایی های که در مبادلات تجاری عادی تحصیل می شوند، این گونه معاملات بین خریدار و فروشنده به ارزش منصفانه...

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 • 3 آبان 1393
  شماره شبا چیست ؟

  شماره شبا چیست ؟

  • شناسه حساب بانكي ايران (شبا): INTERNATIONAL BANK ACCOUNT NUMBER
   • شبا چيست؟

  شناسه حساب بانكي ايران كه به اختصار "شبا" ناميده مي شود، شماره اي است 24 رقمي كه يك حساب بانكي را به صورت منحصر به فرد در تمامي نظام بانكي ايران مشخص مي كند. آشنايان و طرف هاي تجاري شما با استفاده از "شبا" مي توانند بدون نياز به ذكر نام بانك، نام يا كد شعبه، نوع حساب و اطلاعات نظير آن، بصورت الكترونيكي وجه برايتان حواله كنند. همچنين شما مي توانيد از "شبا"ي ديگران براي انتقال وجه به آنها استفاده كنيد.

  • شكل و محتوا:

  يك "شبا" به صورت زير ديده مي شود:...

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

برای مشاوره و خرید نرم افزار مناسب با ما تماس بگیرید