لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران

حسابداری 20

 • صفحه اصلی

برای مشاوره و خرید نرم افزار مناسب با ما تماس بگیرید

 • 16 مرداد 1393
  تعریف مرکز هزینه

  تعریف مرکز هزینه

  فرض كنيد در يك شركت بسيار بزرگ، قرار است مراكز هزينه تعريف شده و در يك سيستم ERP از آنها استفاده شود.
  براي تعريف مراكز هزينه به چه نكاتي بايد توجه كرد و اساسا چه شاخصه ها و پارامترهايي براي يك ناحيه حائز اهميت است تا آنجا بعنوان يك مركز هزينه تعريف شود.
  دپارتمان ها ، خطوط توليدي ، ماشين آلات ، و ... چگونه مي توانند هر كدام يك مركز هزينه باشند و اگر هر يك از آنها شرايط لازم براي تبديل شدن به يك مركز هزينه را ندارد دليل آن چيست؟

  بطور کلی از مرکز هزینه بعنوان یک مخزن، جهت انباشت هزینه های...

 • 14 مرداد 1393
  مقدمه ای بر استاندار های حسابداری

  مقدمه ای بر استاندار های حسابداری

  دامنه‌ كاربرد استانداردهاي‌ حسابداري‌

  1  .   دامنه‌ كاربرد استانداردهاي‌ حسابداري، صورتهاي‌ مالي‌ با مقاصد عمومي‌ (كه‌ از اين‌ به ‌بعد صورتهاي‌ مالي‌ ناميده‌ مي‌شود) است‌ كه‌ به منظور ارائه‌ اطلاعات‌ مفيد در مورد وضعيت‌ مالي‌، عملكرد مالي‌ و انعطاف‌پذيري‌ مالي‌ واحد تجاري‌ جهت‌ تصميم‌گيري‌ استفاده‌كنندگان‌ تهيه‌ مي‌شود.

  2  .   استانداردهاي‌ حسابداري‌ در مورد صورتهاي‌ مالي‌ كليه‌ واحدهاي‌ تجاري‌ (انتفاعي‌) اعم از اين‌ كه‌ در بخش‌ خصوصي‌ يا عمومي‌ فعاليت‌ كند، كاربرد دارد. اگرچه‌ اين‌ استانداردها معطوف‌ به

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

 • 13 مرداد 1393
  سند افتتاحیه

  سند افتتاحیه

  افتتاح حساب ها در سال مالی جدید :

                          دارایی در جریان تکمیل یا ایجاد سنواتی     ( بدهکار )

                         پیش پرداخت  ویا علی الحساب سنواتی      ( بدهکار )  

                     موجودی جنسی سنواتی                           ( بدهکار )

                     پیش پرداخت موجودی جنسی سنواتی           (  بدهکار )

                                                            دریافتی از ذیحسابی در

 • 12 مرداد 1393
  نتایج اولیه کنکور سراسری سال 93

  نتایج اولیه کنکور سراسری سال 93

  نتایج اولیه کنکور سراسری سال 93 بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت داوطلبان می توانند از طریق لینک زیر به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند

 • 5 مرداد 1393
  رفع سوء اثر چکهای برگشتی

  رفع سوء اثر چکهای برگشتی

  چنانچه ذینفع چک شخص حقوقی دولتی و یا نهاد عمومی غیردولتی باشد، می تواند با ارائه نامه رسمی رضایت خود را اعلام کرده و بانک با دریافت رضایت نامه مزبور، نسبت به رفع سوء اثر از چک مورد نظر و ابطال آن اقدام می‌کند .در صورت عدم اقدام مشتری نسبت به رفع سوءاثر، سابقه هر چک برگشتی پس از هفت سال از تاریخ صدور گواهی نامه عدم پرداخت آن به صورت خودکار از سامانه اطلاعاتی بانک مرکزی رفع سوء اثر می شود.

  به گزارش ایسنا در صورتی که مشتری ظرف مدت ۱۰ روز کاری پس از برگشت چک، اقدام به تأمین کسری موجودی حساب جاری یا ارائه لاشه چک یا رضایت نامه محضری از ذی نفع نکند، بانک موظف است اطلاعات مربوط به گواهی نامه عدم پرداخت را به سامانه اطلاعاتی بانک مرکزی ارسال کند.

  بر اساس بخشنامه های بانک مرکزی کلیه امور مربوط به رفع سوءاثر...

 • 3 مرداد 1393
  سرقفلی و حق کسب چیست؟

  سرقفلی و حق کسب چیست؟

  در قوانین مدون، ما با دو کلمه روبرو می شویم: سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت.
  در جامعه ما گاه این دو به یک معنی به کار رفته و گاه از هم تفکیک شده اند و با معانی مختلف مطرح شده اند. اما سرقفلی وجهی است که مالک (خواه مالک عین باشد یا منفعت) در ابتدای اجاره و جدای از مال الاجاره از مستاجر می گیرد تا محل را به وی اجاره بدهد و واگذار کند.
  در حالی که حق کسب و تجارت حقی است که به طور تدریجی و به مرور زمان برای مستاجر محل کسب و پیشه و تجارت به وجود می آید. درنتیجه بعد از اینکه مستاجر کار و فعالیت کرد و مشتری و اعتبار بدست آورد، حقی برای او به وجود می آید که به آن حق کسب و پیشه و تجارت می گویند. پس این دو در ماهیت کاملا باهم متفاوت هستند.
  وقتی به قوانین سال های ۱۳۲۲ تا ۱۳۷۶ نگاه می کنیم هر جا کلمه سرقفلی به کار رفته منظور حق کسب و پیشه و تجارت بود. این در حالی است که مشروعیت در حق کسب و پیشه و تجارت همیشه از لحاظ شرعی محل بحث و مناقشه و تردید بود.

  .. ادامه مطلب

 • 25 تیر 1393
  فروش بورس قسمت آخر

  فروش بورس قسمت آخر

  فرآیند فروش سهام در بورس اوراق بهادار همانند فرآیند خرید است، اما در مراحل اولیه، نیاز به اقداماتی متفاوت از چرخه خرید دارد. در این قسمت چرخه فروش سهام با تأکید بر تفاوت‌ها توضیح داده می‌شود...

 • 24 تیر 1393
  موفقيت را در خود پرورش دهيد

  موفقيت را در خود پرورش دهيد

  هدف‌هاي‌تان را بارها و بارها بنويسيد و روي برنامه‌هاي‌تان كار كنيد. خود را يك انسان كاملا موفق ببينيد. خود را ببينيد كه به هدف‌هايتان دست يافته‌ايد. آنچه در ذهنتان مي‌بينيد همان چيزي است كه به آن دست خواهيد يافت. تمام آدم‌هاي بزرگ تاريخ به اين نتيجه رسيده‌اند كه ...

برای مشاوره و خرید نرم افزار مناسب با ما تماس بگیرید