حسابداری 20

 • صفحه اصلی

برای مشاوره و خرید نرم افزار مناسب با ما تماس بگیرید

 • 4 مهر 1393
  ۹ نکته استاندارد درباره رد نشدن دفاتر قانونی

  ۹ نکته استاندارد درباره رد نشدن دفاتر قانونی

  رسش۱: چنانچه ثبت عملیات فروردین ماه و تراز افتتاحیه قبل از تاریخ پلمپ دفاتر قانونی باشد آیا اشکالی دارد چنانچه شرکت ۱۰۰% متعلق به دولت باشد چه حکمی دارد؟
  پاسخ: هرگونه ثبت عملیات در دفاتر بایستی بعد از پلمب دفاتر صورت گیرد و از این بابت تفاوتی بین شرکتهای دولتی و خصوصی وجود ندارد.
  چنانچه عملیاتی در دفاتر پلمب شده به تاریخ قبل از پلمب ثبت گردد مشمول مقررات تاخیر ثبت و پلمب خواهد بود.

  پرسش۲: آیا در مواردی که عملیات بطور کامل در دفاتر قانونی ثبت می­گردد ...

 • 3 مهر 1393
  ذخیره کردن تنظیمات فیلتر(Filter) در اکسل

  ذخیره کردن تنظیمات فیلتر(Filter) در اکسل

  گاهی اوقات کاربران اکسل در یک صفحه اکسل فیلترهای مختلفی را در ستونهای مختلفی اعمال می کنند، درصورتیکه فیلتر کردن شما تکراری است و شما دقعه بعدی نیز نیاز دارید همان ستونها را فیلتر کنید نیازی به تکرار فیلتر کردن مجدد تک تک سلولها نیست شما می توانید فیلتر مورد نظر خود را ذخیره کنید و در مراحل بعدی فیلتر ذخیره شده ...

 • 2 مهر 1393
  درخواست همکاری

  درخواست همکاری

  شما میتوانید پروژه های  خود را همراه با توضیحات (گزارش کار) به این ایمیل زیر بفرستید تا با نام شما در سایت درج گردد.و بفروش برسد با این کار ضمن کمک به دوستان دیگر باعث رشد خلاقیت های فردی میشوید

  acc.twenty@gmail.com

   

   

 • 1 مهر 1393
  درآمد بانک های ایرانی

  درآمد بانک های ایرانی

  در مؤسسات خدماتي، وجوه حاصل از انجام خدمات قابل ارائه به مشتريان که سبب افزايش دارايي و حقوق صاحبان سهام مي‌شود، "درآمد" ناميده مي‌شود.
   

  منابع اصلي درآمد بانک‌ها
   
  1-
  درآمد عملياتي

  اين نوع درآمد از مابه‌التفاوت نرخ سود پرداختي به سپرده‌گذاران و نرخ سود دريافتي از پرداخت تسهيلات به‌دست مي‌آيد، با توجه به وظيفه مهم بانک‌ها (جمع‌آوري وجوه و توزيع آن در قالب تسهيلات)، درآمد حاصل از مابه‌التفاوت نرخ سود از منابع اصلي درآمدي آنها محسوب مي‌شود.

  اين نوع درآمد از فعاليت اصلي و اساسي بانک که همان واسطه‌گري وجوه...

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

 • 29 شهریور 1393
  انواع ورشکستگی

  انواع ورشکستگی

  وَرشِکَستِگی حالت یک بازرگان یا شرکتی تجاری است که از پرداخت بدهی‌های خود ناتوان شود و نتواند پیمان‌های بازرگانی خود را عملی کند.

  ورشکستگی و مقررات آن تنها دربرگیرنده بازرگانان می‌شود و چنانچه اشخاص عادی قادر به پرداخت بدهی خود نباشند اصطلاحاً به آنان «معسر» گفته می‌شود.

  شرکت‌های تجارتی چون بازرگان شناخته می‌شوند، مشمول مقررات ورشکستگی می‌شوند ولی شریکان و مدیران آن‌ها چون تاجر نیستند مشمول این مقررات نخواهند شد. برای تقسیم دارایی‌های ورشکسته، بستانکاران نسبت به هم حق تقدمی ندارد ولی در حالت معسر، هر بستانکاری که زودتر اقدام نماید به نتیجه خواهد رسید.

  ورشکستگی باید به موجب حکم دادگاه اعلام شود و تا زمانی که...

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 • 28 شهریور 1393
  معرفی رشته مدیریت مالی در مقطع کارشناسی ارشد

  معرفی رشته مدیریت مالی در مقطع کارشناسی ارشد

  هدف از این دوره آموزش نیروی انسانی متخصص شرکتهای دولتی و خصوصی است. در این دوره دانشجویان با تئوریهای نوین مدیریت مالی و کاربرد آن می باشد. شرکت کنندگان در این دوره، علاوه بر آشنایی با مسائل نظری دانش مدیریت مالی با زمینه های نوین در این رشته و جایگاه آن در عرصه عمل آشنا خواهند شد. افزایش قدرت تحلیل امور پیرامون ما ...

 • 27 شهریور 1393
  9 نکته بسیار مهم درباره نحوه نگهداری دفاتر

  9 نکته بسیار مهم درباره نحوه نگهداری دفاتر

  نکته شماره ۱
  چنانچه ثبت عملیات فروردین ماه و تراز افتتاحیه قبل از تاریخ پلمپ دفاتر قانونی باشد آیا اشکالی دارد چنانچه شرکت ۱۰۰% متعلق به دولت باشد چه حکمی دارد؟
  ج – هرگونه ثبت عملیات در دفاتر بایستی بعد از پلمپ دفاتر صورت گیرد و از این بابت تفاوتی بین شرکت‌های دولتی و خصوصی وجود ندارد.چنانچه عملیاتی در دفاتر پلمپ شده به تاریخ قبل از پلمپ ثبت گردد مشمول مقررات تأخیر ثبت و پلمپ خواهد بود.
  نکته شماره ۲
  آیا در مواردی که عملیات به ...

 • 26 شهریور 1393
  اخلاق حسابداری

  اخلاق حسابداری

  حسابداري در دنياي پيشرفته اقتصادي امروز حرفه اي است حياتي، زيرا سامانه اقتصادي جاري بدون آن نمي تواند، وجود داشته باشد. برجستگي متمايز كننده حرفه حسابداري پذيرش مسووليت نسبت به عموم است.
  جامعه انتظارات فراواني از اهل اين حرفه دارد و مردم بايد به كيفيت خدمات پيچيده ارائه شده توسط حرفه حسابداري اعتماد داشته باشند. از اين رو اطلاعات ارائه شده توسط حسابداران بايد به طور قابل توجهي كارآمد، قابل اتكا، واقعي و بي غرضانه باشد، پس حسابداران نه تنها بايد واجد شرايط و صلاحيت حرفه اي باشند،...

برای مشاوره و خرید نرم افزار مناسب با ما تماس بگیرید