حسابداری 20

 • صفحه اصلی
>

نرم افزار ثبت و چاپ چک مبین به قیمت 26 هزار تومان جهت خرید کلیک نمایید

 • 31 شهریور 1394
  بهترین معلم انسان

  بهترین معلم انسان

  هر شروعی تجربه ای است و هر تجربه ای گرانقدر

  شروع سال تحصیلی جدید بر اهل علم مبارک باد.

  خالی از لطف نیست متن زیر درباره بیل گیتس را بخوانید ،

  روزی بیل گیتس به رستورانی رفت بعد از خوردن غذا 5 دلار به عنوان انعام به پیش خدمت داد پیشخدمت ناراحت شد
  بیل گیتس متوجه ناراحتی پیشخدمت شد و سوال کرد : چه اتفاقی افتاده؟
  پیشخدمت : من متعجب شدم بخاطر اینکه در میز کناری پسر شما 50 دلار به من انعام داد در درحالی که شما که پدر او هستید و پولدار ترین انسان روی زمین هستید فقط 5دلار انعام می دهید !

  گیتس خندید و جواب معنا داری گفت :

  او پسر پولدار ترین مرد روی زمینه و من پسر یک نجار ساده ام


  (هیچ وقت گذشته ات را فراموش نکن . او بهترین معلم توست)

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

 • 22 شهریور 1394
  نمودار های اکسل

  نمودار های اکسل

  نمودار ها در اکسل در 11 دسته مختلف توسط مایکروسافت گروه بندی شده اند که بنا بر نیاز و نوع داده ای که دارید می توانید انتخاب کنید که از چه نوع نموداری استفاده کنید . نمودار ها ی اکسل عبارتند از : نمودار ستونی Column) ( نمودار خطی (Line) نمودار پی (Pie) نمودار میله ای (Bar) نمودار سطح (Area) نمودار نقاط پراکنده (Scatter) نمودار سهام (Stock) نمودار پوسته (Surface) نمودار حبابی (Doughnut) نمودار حبابی (Bubble) نمودار رادار (Radar) رسم نمودار در اکسل و ویرایش ظاهر آن برای تمام انواع نمودارها اصول یکسانی دارد، در برخی موارد بنا به کاربرد هر نمودار و قابلیت خاص آن تنظیمات خاصی برای ویرایش وجود دارد که ذیل هر نمودار توضیح داده خواهد شد....
 • 9 شهریور 1394
  ارزش اسمی ، ارزش دفتر و ارزش بازار یک سهم چیست ؟

  ارزش اسمی ، ارزش دفتر و ارزش بازار یک سهم چیست ؟

  ارزش دفتری (BOOK VALUE) چیست؟
  ارزش هر دارایی را آن گونه که در ترازنامه شرکت آمده است،‌ ارزش دفتری می‌نامند. ارزش دفتری هر سهم به این شکل حساب می‌شود که تمام بدهی‌ها را از تمام دارایی‌ها کسر می‌کنند و آن چه به دست آمده را بر تعداد سهامی که شرکت منتشر کرده و در دست مردم است، تقسیم می‌کنند.ارزش دفتری هر سهم از تقسیم مجموع حقوق صاحبان سهام (پس از کسر سهام ممتاز) بر تعداد سهام منتشر شده بدست می آید . معمولا در هنگام تاسیس شرکت ، ارزش دفتری و ارزس اسمی با هم برابرند اما با گذشت زمان و تحت تاثیر عملکرد شرکت ، بین ارزش دفتری و ارزش اسمی تفاوت ایجاد می شود .


  ارزش اسمی (Par Value) چیست؟
  در مورد سهام عادی، ارزش اسمی هر سهم مبلغی است که طبق اساسنامه روی هر سهم نوشته شده است. این رقم با ارزش بازار سهم هیچ ارتباطی ندارد. در ایران ارزش اسمی هم سهم 1000 ریال است. در مورد اوراق قرضه یا سهام ممتاز، ارزش اسمی هر برگ است که میزان آن تعیین‌کننده مقدار بهره یا سودی است که...

   به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

 • 8 شهریور 1394
  کد اقتصادی چیست ؟

  کد اقتصادی چیست ؟

  کد اقتصادی عددی است 12 رقمی که اداره دارایی به هر شرکت اختصاص میدهد . این عدد برای شناسایی شرکت در انجام امور مالیاتی استفاده میشود . مثل اظهارنامه ، لیست حقوق و  .....
  کد اقتصادی شماره ای است که بنا بر قانون وضع شده در سال ۷۳ برای اشخاص حقیقی و حقوقی که به تولید کالا و خدمات اشتغال دارند تعیین شد. به این صورت که این اشخاص باید کد اقتصادی خود را روی فاکتورهای خرید و فروش ثبت کنند.
  از دلایل ثبت کد اقتصادی در فاکتورهای خرید و فروش این است که بتوان سودی که از هر معامله کسب شده را به طور دقیق محاسبه نمود. این امر باعث جلوگیری از امر محاسبه نسبی و به صورت برآوردی خواهد شد که به تخصیص مالیات منصفانه و دقیق و بر اساس مدارک موجود می‌انجامد.
  علاوه براین به وسیله کد اقتصادی سازمان امور مالیاتی کشور قادر است دفاتر قانونی، فاکتورها و صورتحساب های صادر شده را به راحتی بررسی کند.
  فعالیت اقتصادی به اشکال مختلف.....

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

 • 7 شهریور 1394
  ثبت حسابداری مراحل پیمان

  ثبت حسابداری مراحل پیمان

   حسابداری پیمان یا پیمانکاری حسابداری مربوط به انعقاد قرارداد با افراد و یا شرکت های دیگر در جهت انجام امور می باشدو با حسابداری عادی تفاوت هایی دارد بدین منظور مراحل کلی حسابداری پیمانکاری را در ذیل بیان می کنیم .

  هر پیمان دارای سه مرحله کلی می باشد :

   مرحله اول:مطالعات مقدماتي طرح

   مرحله دوم:مطالعات تفضيلي طرح

   مرحله سوم:اجراي طرح

   ۱-ارجاع كار به پيمانكار

  1-1-دعوت از پيمانكار براي اجراي طرح

  2-1-فروش يا توزيع اسناد و مدارك مناقصه

                  هزينه شركت در مناقصه  30000

                                                          بانك 30000

  3-1-شركت در مناقصه

  بانكها معمولا براي صدور ضمانتنامه شركت در مناقصه در قبال وثيقه غير نقدي حداقل 20%بيشتر از مبلغ ضمانتنامه وثيقه دريافت ميكنند.

  اگر مبلغ ضمانتنامه 500000ريال (معادل 5%مبلغ پيمان باشد) و كارمزد 25000ريال ثبت روزنامه.....

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

 • 1 شهریور 1394
  ادغام سلول در اکسل

  ادغام سلول در اکسل

  برای ادغام دو یا چند سلول در اکسل به ترتیب زیر عمل می کنیم .
  1-  ابتدا در تب Home را به حالت انتخاب در می آوریم .
  2.  آنگاه سلولهای مورد نظر را انتخاب می کنیم.
  3.  سپس در قسمت Alignment روی آیکون Merge & Center کلیک می کنیم.
  ادغام سلول در اکسل
  4. مطابق شکل زیر گزینه اول آن که در شکل گویا می باشد و گزینه دوم آن Merge Across با استفاده آن در صورتیکه چندین سلول را انتخاب کرده باشید فقط بصورت عرضی سلولها را در هم ادغام خواهد کرد. گزینه سوم Merge Cells سلولها را بدون تراز کردن ادغام خواهد کرد. گزینه نهایی هم....

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

 • 31 مرداد 1394
  دسترسی سازمان امور مالیاتی به حساب های بانکی

  دسترسی سازمان امور مالیاتی به حساب های بانکی

  دسترسی به حساب های شخصی افراد توسط سازمان مالیاتی میسر گردید .
  به گزارش خبرآنلاین با دستور مستقیم بانک مرکزی، بانک ها از ۲ سال گذشته به تکمیل بانک اطلاعاتی مشتریان اقدام کردند. خصوصا زمانی که اطلاعات کارت های بانکی مشتریان علنی شد و شرکت انیاک به عنوان یکی از خاطیان در این زمینه شناسایی شد، سیستم بانکی طرح۲ فوریتی تکمیل اطلاعات بانکی مشتریان را در دستور کار قرار داد تا بتواند ضمن پیگیری برخی مطالبات رفتارهای مشتریان را شناسایی نماید.


  ایجاد این بانک اطلاعاتی قوی که اطلاعات شخصی و مالی افراد را در کنار هم دارد، امروز گرفتاری هایی را برای مدیران سیستم بانکی به وجود آورده که از یک سو ناشی از توجه به رفتار حرفه ای تعهدات اخلاقی و قانونی است و از سوی دیگر در تضاد با همکاری‌های سازمانی.پاسخ گویی در برابراطلاعات جمع آوری شده بانک خصوصی و دولتی نمی شناسد اما شاید همگرایی بخش خصوصی به پیامدهای ناخوشایند که موجب بی اعتباری خواهد شد حساسیت های دو چندانی را مطالبه می کند به گونه ای که ۱۳ بانک خصوصی در نامه ای به وزیر امور اقتصادی و دارایی حساسیت موضوع افشای اطلاعات بانکی را گوشزد کرده اند. چرا که ، سازمان امور مالیاتی در راستای

 • 31 مرداد 1394
  تنظیم متن به صورت وسط چین در اکسل

  تنظیم متن به صورت وسط چین در اکسل

  برای ترازبندی محتویات سلول از گزینه های مربوط به بخش Alignment از زبانه Home استفاده می کنیم. با استفاده از گزینه های این بخش می توان تغییراتی نظیر جهت ورود داده ها، تغییر زاویه قرارگیری داده ها و یا ادغام سلول ها با یکدیگر را انجام داد.
                              تراز بندی سلول اکسل

   
  شیوه قرارگیری داده ها در سلول
  داده ها در یک سلول را می توان به دو شکل عمودی و افقی ترازبندی کرد
  .
  عمودی: در این حالت از سه دکمه بالا، وسط و پایین که در بخش Alignment قرار دارد استفاده می شود. با کلیک بر روی هر کدام از دکمه ها، داده ها طبق خواست ما در بالا، پایین و یا مرکز سلول قرار ......

   

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

   

برای مشاوره و خرید نرم افزار مناسب با ما تماس بگیرید