حسابداری 20

 • صفحه اصلی

دوره آموزشی اکسل بصورت آنلاین

 • 18 آذر 1393
   نرم افزار حسابداری هلو برای اندروید

  نرم افزار حسابداری هلو برای اندروید

  نرم افزار حسابداری هلو یکی از پرطرفدارترین نرم افزار های حسابداری در ایران است که توسط گروه شرکت های طرفه نگار،بزرگترین تولیدکننده نرم افزارهای مالی و اداری ایران با همکاری شرکت راه آفتاب به بازار ارائه شده است. شما با استفاده از این نرم افزار به راحتی می توانید بر دارایی، بدهی، سرمایه، هزینه و درآمد خود رسیدگی کنید. لازم به ذکر است که نرم افزار حسابداری شخصی هلو از نرم افزار هلو مجزا است و کاملا به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است.

  برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

 • 14 آذر 1393
  روز حسابدار (15 آذر) تبریک

  روز حسابدار (15 آذر) تبریک

  با نام خداي حسابگر،‌حسابدار آسمان و زمين

  خدايي كه ذخيره اي براي مطالباتش ندارد

  نه سهامي است و نه تضامني ، هيچ شركتي با كسي ندارد

  تداومش فرضي نيست

  حسابداري تورمي ندارد چون در نظرش ارزش ها يكسان است

  فدراسیون بین المللی حسابداران (IFAC) در سال ۲۰۰۷ و در سی امین سالروز تاسیس خود ، دومین یکشنبه ماه دسامبر (اواخر آذر) هرسال را به عنوان هفته جهانی حسابداری انتخاب و به تمام اعضای خود در سراسر جهان پیشنهاد کرده که در این هفته با برگزاری مراسم ویژه ای از حسابداران تجلیل به عمل آورند و از سوی دیگر حرفه حسابداری و نقش حسابداران را در فعالیتهای اقتصادی و اجتماعی به عموم بشناسانند.

  از ۱۴ تا۲۱ آذرماه هرسال را به عنوان هفته حسابداری و روز ۱۵ آذرماه را به عنوان روز حسابدار نامگذاری نموده اند.

  حسابداری بیست : حسابداران گرامي : روزتون مبارك ، ترازتون هميشه موزون ، دلتون شاد .

 • 10 آذر 1393
  ساخت اعداد تصادفی در اکسل

  ساخت اعداد تصادفی در اکسل

  فرض کنین میخاین این شماره های تصادفی ساختار شماره موبایل رو داشته باشن. مثلا همه شماره ها با 0918 شروع بشن.

  بنابراین بعد از 0918 باید یه عدد تصادفی بین 1000000 تا 9999999 تولید بشه. اینو بدونین که کلا برای تولید یه عدد تصادفی بین a و b (که b بزرگتر از a هستش)، فرمول زیر مورد استفاده قرار میگیره:

  =RAND()*(b-a)+a

  پس با جایگذاری اعداد مورد نظرمون، فرمول به صورت زیر خواهد بود:....

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 • 9 آذر 1393
  سند چیست ؟

  سند چیست ؟

  سند عبارت است از نوشته ای كه هم شخص مدعی و هم طرف مقابل او یعنی خوانده دعوی قادر به استفاده از آن در محاكمه هستند. خواهان برای اثبات ادعایش و خوانده در مقام پاسخ به ادعای خواهان اسنادی را ارائه می دهند كه بردو نوع اند: عادی و رسمی. اسنادی كه توسط مامورین رسمی و درحدود صلاحیت آنان و مطابق با قانون تنظیم شوند رسمی اند مانند اسنادی كه توسط مامورین اداره ثبت اسناد و املاك تنظیم می شود یا توسط دفاتر اسناد رسمی و یا اداره ثبت احوال و ... .اما مقصود از مامورین رسمی و حدود صلاحیت آنان در تعریف سند رسمی چیست ؟مامور رسمی كسی است كه از سوی حكومت به انجام كاری مامور شده است و لازم نیست كه حتماً بین مامور و دولت رابطه استخدامی برقرار شده باشد مانند دفاتر اسناد رسمی، زیرا سردفتر كارمند دولت نیست، گرچه سردفتری شغلی غیردولتی محسوب می شود ولی از آنجایی كه سردفتر از سوی دولت مامور به تنظیم معاملات است، سردفتر مامور رسمی به حساب می آید. اما مقصود از صلاحیت آن است كه مامور هم ذاتاً و هم محلاً دارای قابلیت قانونی برای تنظیم سند باشد. برای مثال سردفتر اسناد رسمی ذاتاً صلاحیت تنظیم معاملات را دارد ولیكن ذاتاً صلاحیت تنظیم و صدور گواهی فوت را ندارد همان طور كه كارمند اداره ثبت احوال ذاتاً صلاحیت صدور گواهی طلاق و یا ازدواج را ندارد.چك وسفته از جمله اسناد عادی اند زیرا تنظیم آنها توسط اشخاصی صورت می گیرد كه مامور رسمی نیستند به نظر شما اگر سندی توسط ماموری كه فاقد صلاحیت است صادر شود آیا نوشته دارای اعتبار است ؟برای این كه نوشته ای رسمی محسوب شود سه شرط لازم است....

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

 • 8 آذر 1393
  خلاصه برداری مطالب برای آزمون ها

  خلاصه برداری مطالب برای آزمون ها

  يکي از کارهاي بسيار مهمي که شما داوطلبان عزيز در طي مطالعه و آمادگي براي کنکور بايد انجام دهيد اين است که از روش خلاصه برداري مطالب در زمان مطالعه بهره ببريد. همان‌طور که همه شما مي‌دانيد، خلاصه‌برداري، تاثير بسيار زيادي بر ميزان پيشرفت و يادگيري شما مي‌گذارد. با اينکه بيشتر داوطلبان از اهميت خلاصه برداري مطلع هستند، اما روش هاي خلاصه برداري و شيوه هاي صحيح آن را نمي‌دانند. به همين دليل در اين مقاله تصميم داريم تا شما را با خلاصه نويسي، اهميت آن و شيوه‌هاي صحيح اين کار، بيشتر آشنا کنيم.
  دانش‌آموزاني که در هنگام مطالعه تنها به خواندن مطلب مي‌پردازند، نسبت به دانش‌آموزاني که در هنگام مطالعه، خلاصه‌برداري مي‌کنند، داراي بازده‌ کمتري هستند. علت اين موضوع آن است که دانش‌آموز بمرور، علاقه‌ خود را نسبت به مطالبي که مي‌خواند از دست مي‌دهد و نمي‌تواند به آن توجه کند؛ در نتيجه، مطالب به صورت فعالانه در ذهن پردازش نمي‌شود. شما خودتان ناگهان متوجه شده‌ايد که در صفحه‌ 45 کتاب هستيد، بي‌آنکه بدانيد در همان پنج صفحه‌ گذشته، چه خوانده‌ايد؛ انگار فقط صفحات را ورق زده‌ايد؛ پس اگر هنگام مطالعه، خلاصه نويسي کنيد حاصل کار مفيدتر از زماني است که صرفاً مطالب را مي‌خوانيد؛ زيرا در زمان خلاصه نويسي، مغز شما، حالت فعال‌تري دارد و سبب مي‌شود که توجهتان به مطالب بيشتر شود و احتمال آنکه مطالب را طوري پردازش کنيد که معناي شخصي برايتان داشته باشد، افزايش يابد.

  براي شما داوطلبان عزيز کنکوري و حتي دانش‌آموزاني که مشغول درس خواندن هستيد، خلاصه‌‌نويسي...

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

 • 7 آذر 1393
  هزینه آزمون آیلتس در ایران

  هزینه آزمون آیلتس در ایران

  مرجع دانشگاهی کشور به گزارش سازمان سنجش، با توجه به بررسي‌هاي صورت گرفته و محاسبه هزينه‌هاي برگزاري آزمون آيلتس، هزينه ثبت نام اين آزمون براي آزمون‌هاي برنامه‌ريزي شده در سال ۲۰۱۵ ميلادي مبلغ ۷.۷۰۰.۰۰۰ ريال معادل هفتصد و هفتاد هزار تومان تعيين مي‌شود.

  کليه مراکز مجاز مجري آزمون آيلتس موظف به رعايت دستورالعمل اعلام شده از طرف سازمان سنجش آموزش کشور هستند.

   

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

 • 4 آذر 1393
  چیدن و انبار کردن کالا

  چیدن و انبار کردن کالا

  یکی از متداول ترین و در عین حال منطقی ترین روش های چیدن اجناس در انبار در ایجاد نظم و استفاده مطلوب – از زمان داد وستد بسیار موثر است تنظیم و نگه داری کالا در یک محل خاص را صفافی نیز می گویند.

  مهمترین نکاتی که باید در چیدن کالا در انبار به آن ها توجه کرد عبارتند از:

  میزان تقاضا: اقلامی را که به طظور روزمره دریافت و واگذار می شوند ، باید نزدیک به در انبار چید تا هنگام داد و ستد آنها وقت و کار کمتری صرف شود و آن دسته از اقلامی را که کندمصرف هستند نیز در قسمت های انتهایی انبار قرار داد.

  وجه تشابه: اقلامی را که وجه اشتراک دارند ، باید در کنار هم قرار گیرند، به عنوان مثال اجزای موتور در یک قسمت و اجزای روشنایی در قسمت دیگر و نزدیک هم انبار شوند.

  اندازه و حجم کالا: باید به اندازه و حجم فیزیکی اقلام توجه ویژه ای مبذول داشت به نحوی که اجناس سبک وزن و کوچک را در نقاط دورتر و در ارتفاع و کالاهای سنگین و بزرگ را که حمل و نقل آنها مشکل است، در قسمت کم ارتفاع و نزدیک در انبار نگهداری کرد.

  مشخصات کیفی اجناس: مشخصات شیمیایی و نوع کالا و قرار دادن آن ها در کنار یکدیگر از نکاتی است که باید به طور خاص به آن ها توجه کرد ، زیرا آن دسته از مواد شیمیایی که ....

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

 • 3 آذر 1393
  تابع میانگین در اکسل

  تابع میانگین در اکسل

  از این تابع برای محاسبه میانگین چند عدد استفاده می شود. ساختار این تابع به صورت زیر است:
  Average (Number۱,Number۲,Number۳,….)
  ورودی های این تابع مقادیر عددی است.
  از این تابع می توان میانگین مقادیر موجود در سلول های مجاور یا غیر مجاور را محاسبه کرد.

  پس از ثبت اطلاعات، یک سلول خالی که قصد نمایش میانگین در آن را دارید را انتخاب کنید.
  اکنون در نوار فرمول نویسی که با دو حرف fx نمایش داده شده است دستور زیر را وارد کنید:

  (Average(A1:A10=

  (دقت کنید آن را کپی نکنید بلکه تایپ کنید).
  در این دستور محدوده سلول ها در داخل پرانتز مشخص شده است. یعنی ...

  به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

برای مشاوره و خرید نرم افزار مناسب با ما تماس بگیرید