حسابداری 20

 • صفحه اصلی

دوره آموزشی اکسل بصورت آنلاین

 • 9 خرداد 1396
  ۷ سوال و جواب مهم از قانون مالیات بر ارزش افزوده ایران

  ۷ سوال و جواب مهم از قانون مالیات بر ارزش افزوده ایران

  ۷ سوال مهم به همراه پاسخ های قانونی در مورد مالیات بر ارزش افزوده . شما به عنوان مدیر یک کسب و کار و یا مدیر یک شرکت با اطلاع از این سوالات و مشکلات ، خیلی راحت تر می توانید در جریان جزئیات بیشتر قوانین مالیات بر ارزش افزوده قرار بگیرید .

  سوال ۱ : اگر سازمان امور مالیاتی کشور استرداد ناشی از صادرات و یا ناشی از خرید یکجای ماشین الات، تجهیزات و یا مواد اولیه را به موقع انجام ندهد، چه روی خواهد داد؟

  بر اساس قانون مالیات بر ارزش افزوده چنانچه سازمان امور مالیاتی کشور استرداد مالیات بر ارزش افزوده را در مهلت مقرر قانونی (سه ماه) به انجام نرساند، مبالغ مالیات بر ارزش افزوده مشمول استرداد مشمول جریمه ای معادل ۲ درصد در ماه خواهد گردید که بایستی توسط این سازمان به همراه مالیاتهای مشمول استرداد به مودیان پرداخت گردد.

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

 • 9 خرداد 1396
  حسابرسی کم اثر

  حسابرسی کم اثر

  حسابرسی یکی از فرآیندهای کلیدی نظام اداری کشور به‌شمار می‌رود. این فرآیند تضمین کننده صحت، سلامت و کیفیت سایر فرآیندهای جاری در سطح دستگاه‌های اداری است و از این رو همواره مورد توجه ویژه مدیریت‌های ارشد است. 

  حسابرسی از جنس فعالیت‌های نظارتی است و یک فرآیند مستمر و دائمی به شمار می‌رود.

  هر نهادی همواره سازمان‌ها و واحدهای متبوع خویش را به شیوه‌ها و اهداف گوناگون حسابرسی کرده و متقابلاً توسط نهادهای برتر مورد حسابرسی قرار می‌گیرد. این چرخه، نتایج بسیار استراتژیک ومهمی به همراه دارد.

  به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

 • 8 خرداد 1396
  فیلتر کردن اطلاعات در اکسل

  فیلتر کردن اطلاعات در اکسل

  معمولا حجم اطلاعات ما در اکسل بسیار زیاد است و ممکن است هر بار ما فقط به یک مورد خاص احتیاج داشته باشیم. با کمک فیلترکردن اطلاعات در اکسل به آسانی می‌توانیم دقیقا به اطلاعات مدنظرمان، دست پیدا کنیم. در واقع فیلتر کردن این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که انتخاب کنید در ستون و یا ستون‌های مورد نظر شما، کدام اطلاعات و رکوردها نمایش داده شوند و کدام نشوند که این انتخاب با معیارهای خاصی نیز همراه است.

   

  به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

 • 7 خرداد 1396
  نکات مهم مرتبط با حسابداری وجوه نقد

  نکات مهم مرتبط با حسابداری وجوه نقد

  1)موارد زیر به عنوان وجه نقد محسوب نمی شوند:

  الف)اقلام معادل وجه نقد (بعنوان سرمایه گذاری کوتاه مدت تلقی میگردند)

  ب )چک های وعده دارو رسید پرداخت های موقت (مانند رسید مساعده کارکنان )که جزء حسابهای دریافتنی به شمار می آیند.....

  ج)موجودی تمبرهای پستی (بعنوان پیش پرداخت هزینه طبقه بندی میشوند)

  د)سپرده هایی که استفاده از آنها برای مصارف خاصی محدود شده است مانند سپرده باز خرید خدمت کارکنان وسپرده باز خرید اوراق قرضه.

  ه )وجوه نقد محدود شده مانند وجوه نقد مسدود شده بانکی به دستور مقامات قضائی

  و)مانده های جبرانی که هنگام دریافت تسهیلات از بانک، تا پرداخت کامل اقساط سپرده می گردد.

  به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

 • 7 خرداد 1396
  نقطه سربسر و حاشیه فروش

  نقطه سربسر و حاشیه فروش

  حاشیه فروش را می توان آن بخش از مبلغ فروش توصیف کرد که در پوشش هزینه های ثابت و ایجاد سود نقش دارد مثلا حاشیه فروش یک واحد محصول معرف مبلغ افزایش در سود ناشی از ساخت و فروش آن واحد محصول اضافی است.
  هزینه های ثابت با افزایش تولید و فروش تغییر نمی کند.
  در نتیجه اگر مثلا حاشیه فروش حاصل از تولید و فروش یک واحد محصول معادل مبلغ 5000 ریال باشد، فروش 100 واحد محصول اضافی باعث افزایش سود یا کاهش زیان، حسب مورد به مبلغ 500000 ریال خواهد شد.

   

  به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

 • 6 خرداد 1396
  خردادماه، موعد ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل

  خردادماه، موعد ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل

  معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور گفت: موعد ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل (اشخاص حقیقی) خردادماه می باشد.
  نادر جنتی با تاکید بر اینکه برخورداری از هر نوع تسهیلات و معافیت های مالیاتی منوط به ارایه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی است، اظهار داشت: فعالان اقتصادی به منظور بهره مندی از مشوق های قانونی نرخ صفر و یا هرگونه تسهیلات دیگر، باید اظهارنامه مالیاتی خود را در مهلت مقرر قانونی ارائه نمایند.

 • 6 خرداد 1396
  فراگرد تنظیم تا کنترل بودجه 1

  فراگرد تنظیم تا کنترل بودجه 1

  با سلام خدمت تمامی بازدید کنندگان سایت حسابداری 20

  از امروز قصد داریم فراگرد تنظیم تا کنترل بودجه را برای شما بازدید گنندگان عزیز سایت طی چند پست ارائه کنیم تا مردم عزیز کشورمان با آگاهی بیشتری نسبت به بودجه کل کشور اظهار نظر کنند.

  قسمت اول:کلیات بودجه و نقش دولت در اقتصاد.

  به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

 • 5 خرداد 1396
  خلاصه قانون تجارت ایران

  خلاصه قانون تجارت ایران

  قانون تجارت: این قانون در ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۳۱۱ در ششصد ماده توسط مجلس شورای ملی تصویب شد واصول مربوط به معاملات تجاری، دفاتر تجارتی، اسناد تجاری و چک، دلالی، حق‌العمل کاری، قرارداد حمل و نقل، قائم مقام تجارتی و سایر نمایندگان تجارتی، ضمانت، ورشکستگی، اسم تجارتی و شخصیت حقوقی را بیان می‌کند. برای تدوین این قانون بیشتر به قانون تجارت بلژیک و فرانسه مراجعه شده‌است.
  لایحه اصلاحی قانون تجارت: در سال ۱۳۴۷ مقررات بخش شرکت‌های سهامی قانون تجارت اصلاح و در سیصد ماده مقررات جدیدی برای شرکت‌های سهامی عام و خاص وضع گردید.
  قانون تجارت الکترونیک: این قانون مجموعه اصول و قواعدی است که برای مبادله آسان و ایمن اطلاعات در واسط‌های الکترونیکی و با استفاده از سیستم‌های جدید ارتباطی به کار می‌رود. (ماده یک قانون تجارت الکترونیک) و در هفده بهمن ۱۳۸۲ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.
  آیین‌نامه اجرایی ماده (۳۲) قانون تجارت الکترونیکی ـ مصوب ۱۳۸۲ ـ
  قانون صدور چک:این قانون که در ۲۳ ماده انواع چک و چگونگی صدور آنها را بیان می‌کند و مقرراتی شایسته در مورد شرایط متخلفین از این مواد را در برندارد، در سال ۱۳۵۵ به تصویب مجلس شورای ملی رسیده‌است سپس قانون «اصلاح موادی از قانون صدور چک مصوب تیر ماه ۱۳۵۵» در تاریخ ۱۱/۸/۱۳۷۲ به تصویب مجلس شورای اسلامی و در تاریخ ۱۹/۸/۱۳۷۲ به تأیید شورای نگهبان رسیده‌است؛ و بعد از ان قانون «اصلاح موادی از قانون صدور چک» موصب ۲/۶/۱۳۸۲ در متن اصلاح، الحاق و تلفیق گردیده‌است.

  به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

برای مشاوره و خرید نرم افزار مناسب با ما تماس بگیرید