لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران

حسابداری 20

 • صفحه اصلی

برای مشاوره و خرید نرم افزار مناسب با ما تماس بگیرید

 • 10 اسفند 1395
  توافق کارگروه تعیین دستمزد بر روی سبد ۲.۵ میلیون تومانی معیشت

  توافق کارگروه تعیین دستمزد بر روی سبد ۲.۵ میلیون تومانی معیشت

  کارگروه تخصصی تعیین دستمزد سال ۹۶ کارگران دقایقی قبل بر روی سبد ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی معیشت خانوار کارگری به توافق رسیدند.
  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، تعیین سبد معیشت کارگران یکی از مهم‌ترین الزامات قانون کار طبق تبصره دوم ماده ۴۱ است که باید در جلسات تعیین دستمزد توسط شرکای اجتماعی دولت در نشست‌های شورای عالی کار مورد توجه قرار گیرد.
  مزد سالانه کارگران طبق قانون باید براساس دو مؤلفه اصلی تورم آخرین ماه اعلامی و قدرت خرید کارگران تعیین شود.
  امروز نشست کارگروه تخصصی تعیین دستمزد در حالی به کار خود پایان داد که نمایندگان کارگری و کارفرمایی به همراه دولت روی سبد معیشت ۲ میلیون  و ۴۸۹ هزار تومانی یک خانوار کارگری توافق کردند که مرجع این تصمیم گزارش‌های بانک مرکزی، مرکز آمار و انستیتو تغذیه ایران بود.
  به گزارش فارس، در نشست امروز روی حداقل‌ها توافق حاصل شد و اینکه قرار شد راههای رسیدن به سبد معیشت کارگری در نشست شورای عالی کار بررسی شود.....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 9 اسفند 1395
  سقف معافیت مالیاتی حقوق کارکنان بخش خصوصی و دولتی یکسان شد

  سقف معافیت مالیاتی حقوق کارکنان بخش خصوصی و دولتی یکسان شد

  نمایندگان مجلس با تصویب مقرر کردند کارکنان بخش خصوصی و دولتی که ماهانه تا ۲ میلیون تومان دریافتی داشته باشند از پرداخت مالیات معاف می شوند.
  به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی نمایندگان ابهام بندی از لایحه بودجه در خصوص معافیت های مالیاتی رابرطرف کردند.
  بر اساس این ماده مقرر شد سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده ۸۴ قانون مالیات های مستقیم مصوب سال ۶۶ و اصلاحات بعدی آن در سال ۹۶ مبلغ ۲۴  میلیون تومان در سال تعیین می شود.
  نرخ مالیات مذکور بر درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی مازاد بر مبلغ مذکور تا ۵ برابر آن مشمول مالیات سالانه ۱۰ درصد و به نسبت مازاد آن ۲۰ درصد است.
  میزان معافیت مالیاتی اشخاص موضوع مواد ۵۷ و ۱۰۱ قانون مالیات مستقیم ۱۸ میلیون تومان تعیین می گردد.
  پزشکیان در پایان قرائت این ماده گفت: این معافیت برای بخش دولتی و خصوصی است....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 8 اسفند 1395
  معافیت مالیاتی کارگران ۱.۵ میلیون، کارمندان ۲ میلیون تومان

  معافیت مالیاتی کارگران ۱.۵ میلیون، کارمندان ۲ میلیون تومان

  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گفت: تعیین دو سقف معافیت مالیاتی دوگانه برای کارگران بخش خصوصی و دولتی تبعیض آشکار نمایندگان در مجلس است.
  محمد خدابخشی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به مصوبه سقف معافیت مالیاتی حقوق کارکنان بخش خصوصی و دولت، اظهار داشت: نمایندگان امروز در مجلس این سقف را برای کارمندان ماهانه ۲ میلیون تومان و برای سایر افراد شامل کارکنان بخش خصوصی ۱.۵ میلیون تومان در ماه در قالب بودجه سال آینده لحاظ کردند.
  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه با تصویب چنین تبعیضی مخالف هستم، تصریح کرد: این تبعیض آشکار مجلس برای کارگران است، در حالی که باید سقف معافیت مالیاتی به صورت یکسان در نظر گرفته می‌شد.
  این نماینده مجلس با اشاره به موضوع فاصله طبقاتی در جامعه، تصریح کرد: اوضاع کارگران در بخش خصوصی مناسب‌تر از بخش دولتی نیست؛ بنابراین نباید در این موضوع تبعیض در نظر گرفته می‌شد، زیرا به فاصله طبقاتی میان بخش دولتی و خصوصی دامن می‌زند.

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 7 اسفند 1395
  استفاده از شاخص جدید در تعیین دستمزد سال ۹۷

  استفاده از شاخص جدید در تعیین دستمزد سال ۹۷

  مدیر کل دفتر اقتصادی و حسابهای ملی مرکز آمار گفت: در سال آینده از یک معیار جدید به نام شاخص حقوق و دستمزد در تعیین مزد سالیانه استفاده می‌شود.
  جواد حسین زاده در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران پویا؛ با بیان اینکه فعلا مرکز آمار ایران عضو کارگروه تعیین مزد۹۶ نیست، گفت: بدنبال اجرای یک پروژه مشترک با وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی برای سامان دهی به وضعیت تعیین نرخ حقوق سالیانه کارگران هستیم.
  حسین زاده ادامه داد البته هنوز این موضوع نهایی نشده است اما مذاکرات مقدماتی آن پیش رفته است.
  مدیر کل دفتر اقتصادی و حسابهای ملی مرکز آمار با بیان اینکه  این مرکز  پیگیر طراحی شاخص حقوق و دستمزد است، گفت: در صورت به کار گیری این شاخص میتوان نگاه دقیق تر به تعیین مزد سالیانه کارگران داشت.
  این مقام آماری کشور افزود، مباحث مطالعاتی این شاخص جدید در حال پیگیری میباشد و صحبتهای مشترکی نیز انجام شده و باید دید این موضوع چه زمانی به نتیجه می‌رسد. احتمال دارد این مطالعات در اواخر سال آینده به نتیجه رسیده و شاهد رونمایی از شاخصی جدید به غیر از شاخص سنتی CPI(تورم)باشیم....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 4 اسفند 1395
  اقلام سبد معیشت کارگران نهایی شد

  اقلام سبد معیشت کارگران نهایی شد

   به گزارش مهر فرامرز توفیقی با اشاره به جزئیات جلسه عصر دیروز کارگروه تخصصی مزد ۹۶ که در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با حضور نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت برگزار شد گفت: در این جلسه سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولت در کلیات مولفه‌های تاثیر گذار بر سبد معیشت خانوار به توافق رسیدند و تعداد و نوع اقلام سبد معیشت نیز در این جلسه با توافق سه گروه نهایی شد.
  رئیس کارگروه تعیین مزد مجمع نمایندگان کارگران ادامه داد: در جلسه دیروز قرار شد سه ضلع شرکای اجتماعی(دولت، کارگران، کارفرمایان)  با استناد به آمار مراجع ذی صلاح و عوامل موثر در سبد معیشت، محاسبات خود را تا هفته آینده انجام دهند و هزینه پیشنهادی سبد معیشت کارگران در جلسه هفته آینده نهایی شود.
  وی همچنین از تعیین میانگین تعداد یک خانواده کارگری در این جلسه خبرداد و اظهار کرد: با توجه به اینکه نتایج آمارگیری مرکز آمار ایران که اخیرا صورت گرفت منتشر نشده است بنابراین در جلسه دیروز میانگین تعداد خانوار کارگری همان ۳.۵ نفر فعلی تعیین شد.
  توفیقی با بیان اینکه بر اساس ماده ۴۱ قانون کار، حداقل دستمزد سالانه باید با توجه به دو شاخص نرخ تورم و هزینه سبد معیشت مشخص شود گفت: هر ساله در زمان تعیین مزد سالانه موضوعات مربوط به اقلام و هزینه سبد معیشت کارگران مورد مناقشه سه ضلع شرکای اجتماعی بود که در کارگروه مزد امسال، فارغ از نگاه تک بُعدی به مزد، از ابتدا ملاک قرار گرفتن نقطه نظر علمی برای تعیین اقلام و سبد معیشت مورد توافق طرفین صورت گرفت تا پیش از تعیین مزد، سبد معیشت متناسب با واقعیات جامعه مشخص شود....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 3 اسفند 1395
  بررسی مقدماتی مزد ۹۶ امروز در اولین جلسه شورای عالی کار

  بررسی مقدماتی مزد ۹۶ امروز در اولین جلسه شورای عالی کار

  نایب‌رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران با اشاره به برگزاری جلسه شورای عالی کار با دستور کار دستمزد ۹۶ گفت: جبران فاصله حداقل دستمزد تا هزینه‌های زندگی امروز یکی از مهمترین خواسته‌های تشکل‌های کارگری محسوب می‌شود.
  ابوالفضل فتح‌اللهی، نایب‌رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، گفت: امروز اولین جلسه شورای عالی کار با حضور سه شرکای اجتماعی برگزار می‌شود که محور اصلی پیرامون دستمزد ۹۶ است.
  نایب‌رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران درباره دستور جلسه این جلسه شورا گفت: بررسی مقدماتی تعیین مزد ۹۶ و چگونگی محاسبه آن دستور جلسه این جلسه شورا است.
  فتح‌اللهی با اشاره به ماده ۴۱ قانون کار گفت: این ماده قانونی دو شاخص یعنی نرخ تورم و هزینه سبد معیشت را مد نظر دارد که هرساله در زمان تعیین دستمزد به مواردی مانند اقلام و هزینه سبد معیشت کارگران توجه می‌شود اما امسال فارغ از نگاه تک‌بعدی به مزد، با واقعیت‌های علمی سبد خوراکی‌ها و معیشت را بررسی می‌کنیم.
  وی درباره جلسه روز گذشته کمیته مزد گفت: کلیات روش محاسبه هزینه مواد غذایی در سبد خوراکی‌ها با حضور شرکای اجتماعی نهایی شد و مقرر شد در جلسه بعدی کمیته تخصصی مزد هر سه شرکای اجتماعی یعنی کارگری، کارفرمایی و دولت جدول محاسبه هزینه‌های سبد خوراکی را بیان کنند....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 2 اسفند 1395
  نرم افزار مدیریت امور سهام

  نرم افزار مدیریت امور سهام

  امروزه یکی از مهمترین مشکلات مربوط به شرکتهای سهامی، کنترل، بررسی و چگونگی وضعیت سهام اعضاء و مدیریت سبد سهام و بروز نگهداری اطلاعات و روند بازدهی می باشد که با انتخاب یک نرم افزار مناسب می توان این مشکلات را به راحتی از پیش رو برداشت.

  با توجه به اینکه مطابق قانون تجارت شرکتهای سهامی بایستی نسبت به ثبت و ضبط اطلاعات سهامداران خود در دفاتر مربوطه اقدام نمایند تا بتوانند به راحتی نسبت به پاسخگوئی به سهامداران و همچنین ضبط نقل و انتقال مربوطه اقدام نمایند لذا ما نیز بر آن شدیم تا با تهیه نرم افزاری که بتواند این اطلاعات را سریعتر در اختیار کاربران قرار دهد اقدام نمائیم....

  به ادمه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 1 اسفند 1395
  حقوق کارگران باید ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شود

  حقوق کارگران باید ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شود

  نایب رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس معتقد است حقوق و دستمزد کارگران باید به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسد.
  فریده اولاد قباد درخصوص تذکر جمعی از نمایندگان مجلس به رئیس‌جمهوری درباره دستمزد کارگران، گفت: «دستمزد کارگران درحال حاضر به میزان ۸۰۰ هزارتومان است که این مبلغ حداقل باید به ۹۰۰ تا یک میلیون تومان افزایش پیدا کند، بنابراین دراین خصوص تذکری به رئیس‌جمهوری داده شد تا مبنای حقوق و دستمزد کارگران که در حال حاضر زیر خط فقر قرار دارد افزایش پیدا کند.»
  نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: «افزایش حقوق و دستمزد کارگران به میزان ۹۰۰ تا یک میلیون تومان حداقل میزان درنظرگرفته شده برای حقوق این قشر ازجامعه است که با احتساب مواردی مانند حق مسکن و فرزند و توجه به مواردی مانند نرخ تورم و سبد معیشت، حقوق کارگران باید به میزان دو میلیون و۸ هزارتومان برسد.»...

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

برای مشاوره و خرید نرم افزار مناسب با ما تماس بگیرید