لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران

حسابداری 20

 • صفحه اصلی

برای مشاوره و خرید نرم افزار مناسب با ما تماس بگیرید

 • 19 دی 1395
  نرم افزار تخصصی شرکت های ایزوگام

  نرم افزار تخصصی شرکت های ایزوگام

  شرکت های ایزوگام با داشتن چرخه تولید خاص و همچنین ورود و خروج کالا از شرکت نیازمند نرم افزار تخصصی برای کار خود می باشند که بتواند

  اولا : ورود مواد اولیه خریداری شده به همراه هزینه های اضافه شده را ثبت نماید و

  دوما: بتواند قیمت تمام شده دقیقی از محصول تولید شده در اختیار مدیران قرار دهد

  بدین منظور ما در این پست نرم افزار تخصصی مربوط به شرکت های ایزوگام را معرفی می نماییم .

  مهمترین دغدغه های مدیران در شرکت های ایزوگام کدینگ جامع می باشد که ما با داشتن کدینگی کامل این مشکل را بر طرف نموده ایم .

  ویژگی های نرم افزار عبارتند از :

   

  جهت دیدن نرم افزار و دمو به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

 • 18 دی 1395
  استاندارد حسابداری شماره 14

  استاندارد حسابداری شماره 14

  استاندارد حسابداری شماره 14 در خصوص نحوه‌ ارائه‌ داراييهاي‌ جاري‌ و بدهيهاي‌ جاري‌ صحبت می کند .

  مقدمه‌
  1 .    از جمله‌ اطلاعات‌ مفيدي‌ كه‌ مي‌تواند در تحليل‌ وضعيت‌ مالي‌ واحدتجاري‌ براي‌ استفاده‌كنندگان‌ صورتهاي‌ مالي‌ مفيد واقع‌ شود، ارائـه‌ جداگانه‌ داراييهاي‌ جاري‌ و بدهيهاي‌ جاري‌ در ترازنامه‌ است‌. معمولاً به‌ مـازاد داراييهـاي‌ جاري‌ بر بدهيهاي‌ جاري‌، ” خالص‌ داراييهـاي‌ جـاري‌“
  يا ” سرمايه‌ در گردش“ و به‌ مازاد بدهيهاي‌ جاري‌ بر داراييهاي‌ جاري‌ ” خالص‌ بدهيهاي‌ جاري“ اطلاق‌ مي‌شود.
  دامنه‌ كاربرد
  2 .    اين‌ استاندارد بايد براي‌ ارائـه‌ داراييهاي‌ جاري‌ و بدهيهاي‌ جاري‌ در ترازنامه‌ بكار گرفته‌ شود.
  ديدگاههاي‌ موجود در مورد داراييهاي‌ جاري‌ و بدهيهاي‌ جاري‌
  3 .    از نظر برخي‌، هدف‌ از طبقه‌بندي‌ داراييها و بدهيها به‌ ” جاري“ و ” غير جاري“ ، ارائـه‌ معياري‌ تقريبي‌ از نقدينگي‌ واحد تجاري‌، يعني‌ توانايي‌ آن‌ در انجام‌ فعاليتهاي‌ روزمره‌، بدون‌ مواجهه‌ با مشكلات‌ مالي‌ است‌. برخي‌ ديگر، به‌ اين‌ طبقه‌ بندي‌ به عنوان‌ ابزاري‌ براي‌ تشخيص‌ آن‌ حصه‌ از منابع‌ و تعهدات‌ واحد تجاري‌ مي‌نگرند كه‌ گردش‌ مستمر دارد.....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 18 دی 1395
  استاندارد حسابداري‌ شماره‌ 15

  استاندارد حسابداري‌ شماره‌ 15

  استاندارد حسابداری شماره 15 در خصوص نحوه‌ حسابداري‌ سرمايه‌گذاريها و الزامات‌ افشاي‌ اطلاعات‌ صحبت می کند .

  دامنه‌ كاربرد
  1 .    اين‌ استاندارد به نحوه‌ حسابداري‌ سرمايه‌گذاريها و الزامات‌ افشاي‌ اطلاعات‌ مربوط‌ مي‌پردازد.
  2 .    حسابداري‌ سرمايه‌گذاري‌ در كليه‌ واحدهاي‌ تجاري‌ بايد طبق‌ الزامات‌ اين‌ استاندارد انجام‌ شود. اين‌ استاندارد نحوه‌ حسابداري‌ سرمايه‌گذاري‌ در واحدهاي‌ تجاري‌ فرعي‌ و وابسته‌ در صورتهاي‌ مالي‌ تلفيقي‌ را تعيين‌ نمي‌كند ليكن‌ درخصوص‌ نحوه‌ حسابداري‌ سرمايه‌گذاريهاي‌ پيشگفته‌ در صورتهاي‌ مالي‌ واحد تجاري‌ اصلي‌ كاربرد دارد مگر در مواردي‌ كه‌ در استانداردهاي‌ حسابداري‌ مربوط‌ به‌ سرمايه‌گذاري‌ در واحدهاي‌ تجاري‌ فرعي‌ و وابسته‌ نحوه‌ عمل‌ ديگري‌ تجويز شده‌ باشد.
  3 .    موارد زير در اين‌ استاندارد مورد بحث‌ قرار نمي‌گيرد:
  الف‌.    مباني‌ شناخت‌ درآمدهايي‌ كه‌ به‌صورت‌ سود تضمين‌ شده‌، سود سهام‌ و غيره‌ از سرمايه‌گذاريها عايد مي‌شود (رجوع‌ شود به‌ استاندارد حسابداري‌ شماره‌ 3 با عنوان‌ درآمد عملياتي‌).
  ب    .    سرمايه‌گذاري‌ در واحدهاي‌ تجاري‌ فرعي‌ و وابسته‌ در صورتهاي‌ مالي‌ تلفيقي‌.
  ج‌    .    سرمايه‌گذاريهاي‌ خاص‌ ازجمله‌ ابزارهاي‌ مالي‌ پيچيده‌.
  د    .    سرمايه‌گذاريهايي‌ كه‌ توسط‌ طرحهاي‌ مزاياي‌ بازنشستگي‌ و مؤسسات‌ بيمه‌ عمر انجام‌ مي‌شود.....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 17 دی 1395
  منطقه ای شدن حدالاقل دستمزد

  منطقه ای شدن حدالاقل دستمزد

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دویست و پنجاه و هشتمین جلسه شورای عالی کار با حضور سید حسن هفده‌تن معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و حجت میرزایی معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اعضای شورای عالی کار در محل این وزارتخانه با دستور جلسه بررسی تعیین حداقل مزد به صورت منطقه‌ای و موضوع مقاوله نامه شماره ۱۴۴ سازمان بین المللی کار برگزار شد.
  سید حسن هفده تن معاون روابط کار وزیر کار در خصوص این جلسه گفت: موضوع مقاوله نامه شماره ۱۴۴ سازمان بین المللی کار (ILO) با عنوان «مشاوره سه جانبه» در جلسه شورای عالی کار مطرح و پس از بحث و گفت وگوی مفصل، اعضای شورای عالی کار، الحاق جمهوری اسلامی ایران به این مقاوله نامه را تایید و تصویب کردند.
  وی ادامه داد: همچنین در این جلسه مقرر شد، مصوبه الحاق جمهوری اسلامی ایران به این مقاوله نامه برای تایید و تصویب هیات وزیران به دولت ارسال شود تا پس از تصویب توسط هیات دولت، لایحه آن برای تصویب نهایی به مجلس شورای اسلامی تقدیم شود.
  معاون وزیر کار، در این باره گفت: رهگیری و تسهیل فرآیند سه جانبه گرایی به مثابه اولویت راهبردی دولت تدبیر و امید در جامعه کار و تولید تلقی می شود که به صراحت در دومین بند رویکردها و مأموریت‌های اساسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با عنوان «رعایت اصل سه جانبه گرایی با مشارکت ذی نفعان در تصمیم گیری‌ها» در قالب «نظام جامع تدبیر» از سوی مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد تأکید قرار گرفته است.
  معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: قطعا تحقق همه جانبه مأموریت مذکور از مسیر رهگیری و کاربست استانداردهای مشخص با نگاهی عمیق به شرایط ملی کشور و بهره گیری از تجربیات مکتسبه از استانداردهای جهانی در این خصوص امکان پذیر است؛ استانداردهایی که به نوعی.....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 14 دی 1395
  شیوه های علمی برای تعیین دستمزد 96

  شیوه های علمی برای تعیین دستمزد 96

  محمدحسن هفده‌تن در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره معیار و ملاک تعیین حداقل دستمزد سال ۹۶ با توجه به آغاز جلسات کارشناسی ستاد مزد گفت: در جلسات کارگروه تخصصی، حداقل دستمزد تعیین نمی‌شود بلکه ابعاد مختلف تاثیر هزینه سبد معیشت بر زندگی کارگران با حضور شرکای اجتماعی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
  وی با بیان اینکه در کارگروه تخصصی مزد یکسری مستندات منطبق بر واقعیات مشخص خواهد شد افزود: در جلسات تعیین حداقل دستمزد، شیوه‌های علمی مورد بررسی طرفین قرار می‌گیرد.
  معاون وزیر کار افزود: برای افزایش قدرت خرید به شکل منطقی، باید اقتصاد کشور بزرگ و در بازار کار نیز تعادل ایجاد شود. باید با بزرگ شدن اقتصاد کشور، رقابتی شدن تولید، خصوصی سازی و کاهش قیمت‌ها بین سه شاخص مزد، عملکرد نیروی کار و بهره‌وری پیوند منطقی برقرار شود.
  وی ادامه داد: طبیعتا حداقل دستمزد طبق قانون کار متناسب با تورم باید افزایش یابد اما جبران عقب‌ماندگی سطح دستمزد تا قدرت خرید واقعی، صرفا با افزایش دستمزد امکان پذیر نیست و در قدرت خرید کارگران تاثیر زیادی ندارد چراکه افزایش غیر منطقی دستمزد تورم زا خواهد بود و تبعات منفی برای اقتصاد کشور به همراه دارد.
  هفده‌تن با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی صرفا افزایش حداقل دستمزد راهکار مناسبی برای جبران شکاف دستمزد و قدرت خرید واقعی کارگران نیست افزود: باید اقداماتی انجام داد تا با یک برنامه ریزی چند ساله این شکاف به تدریج جبران شود.....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 13 دی 1395
  لزوم افزایش دستمزد بر اساس عدد ریالی تأثیر تورم بر معیشت کارگران

  لزوم افزایش دستمزد بر اساس عدد ریالی تأثیر تورم بر معیشت کارگران

  کارگروه رسمی حقوق و دستمزد پیشنهاد نمود که در تعیین دستمزد، ابتدا روند نزولی سبد زندگی خانوار کارگری را متوقف کنند و راه آن این است که عدد ریالی تاثیر تورم در معیشت خانوار را ملاک قرار دهیم و برنامه ریزی ۵ ساله کنیم.

   نشست کارگروه سه جانبه تعیین دستمزد کارگران در سال ۹۶ از هفته‌های گذشته آغاز و امسال به گفته نمایندگان کارگری و کارفرمایی قرار شده است کار ریشه‌ای برای نخستین بار انجام و معیار افزایش مزد کارگران سبد معیشت تعریف شود.
  به گزارش خبرگزاری فارس، علی خدایی عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار در گفت‌وگوی ویژه خبری دیشب تاکید کرد: تنها راه ما برای این که بتوانیم تعادلی را در خانوارها به وجود بیاوریم و نیازهای اولیه خانوارهای کارگری را پوشش دهیم این است که سبد معیشت تعریف شود.
  وی با تشریح ماده ۴۱ قانون کار افزود: این ماده شورای عالی کار را مکلف کرده است حداقل دستمزد کارگران را با توجه به نرخ تورم و به صورت مشخص و آمرانه و بدون در نظر گرفتن ویژگی های جسمی، روحی و نوع کار محول شده به حدی تعیین کند تا هزینه های یک خانوار تأمین شود که آن را به سبد معیشت تعبیر می کنیم.
  وی ادامه داد: این الگو، جدید نیست و گروه های کارگری از سال ۸۳ هر سال آن را ارائه می کردند اما مورد قبول طرف مقابل ما واقع نمی شد.
  خدایی اضافه کرد: پارسال هم در جلسات این کارگروه شرکت کردیم اما در روزهای پایانی سال به علت اختلافی که در مراجع تعیین سبد معیشت داشتیم متاسفانه به توافق نرسیدیم.
  وی ادامه داد: اما امسال در همان ابتدا بر روی این مراجع بحث را آغاز کردیم تا به توافق برسیم و تعریفی از سبد معیشت داشته باشیم.
  خدایی گفت: واقعیت این است که با تکیه بر نرخ تورم به هیچ عنوان نخواهیم توانست سبد هزینه های خانوار یا حداقل های یک زندگی را برای کارگران تأمین کنیم.
  وی افزود: وزارت بهداشت کمیته ای تحت عنوان دفتر بهبود و تغذیه دارد که در آن جا سبد هزینه مطلوب و.....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

   

 • 13 دی 1395
  میزان افزایش 10 درصدی حقوق کارکنان دولت در سال 96

  میزان افزایش 10 درصدی حقوق کارکنان دولت در سال 96

  افزایش 10 درصدی حقوق کارکانان دولت در سال 96 به تصویب مجلس رسید .

  به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان ، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص جلسه کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: پس از بحث های کارشناسی در کمیسیون تلفیق بودجه و اظهارنظر نمایندگان فهیم و پرتلاش مردم در مجلس کلیات لایحه بودجه سال ۹۶ با ۸۰ درصد رای مثبت به تصویب رسید.
  وی افزود: نمایندگان موافق و مخالف و همچنین سوال کننده در خصوص لایحه بودجه سال آینده نظرات خود را درباره کلیات بودجه در این جلسه مطرح کردند و همچنین مرکز پژوهش های مجلس اظهارنظر کارشناسی در این رابطه ارائه داد.
  سخنگوی دولت همچنین تصریح کرد: دولت در خصوص پیش بینی منابع و تطبیق سیاست های بودجه ای با سیاست های اقتصاد مقاومتی توضیحاتی به نمایندگان مردم در خانه ملت ارائه داد.
  وی ادامه داد: اینکه به چه ترتیب می شود بودجه ۳۲۰ هزار میلیارد تومانی از لحاظ منابع و ۱۰۸۵ میلیارد تومانی کل کشور می تواند به رشد اقتصادی ۷.۷ درصدی در سال ۹۶ دست یابد بررسی شد همچنین دستیابی به نرخ تورم ۷.۶ درصدی و اینکه رشد نقدینگی در حد ۱۹ درصد باشد نیز در این جلسه برای نمایندگان تشریح شد.
  نوبخت تصریح کرد: کلیات لایحه بودجه با رای کم نظیری و با بیش از سه چهارم رای نمایندگان حاضر در....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید.

   

 • 12 دی 1395
  پایه حقوق کارگران با خط فقر باید برابری کند

  پایه حقوق کارگران با خط فقر باید برابری کند

  خبرگزاری ایسنا: رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: افزایش پایه حقوق و دستمزد کارگران باید با خط فقر برابری کند و واقعیات زندگی کارگران فدای مصلحت اندیشی‌ها نشود.
  غلامرضا عباسی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ترکیب شورای عالی کار اگر چه سه جانبه است ولی در مورد تعیین دستمزد کارگران سه جانبه پیش نمی‌رود. متاسفانه شورای عالی کار بیشتر حالت دوجانبه دارد و دور میز نشستن‌ها هیچگاه نتیجه مطلوبی برای گروه کارگری نداشته است.
  وی افزود: دولت کارفرمای بزرگ کشور است و از نگاه حاکمیتی تصمیم می‌گیرد، کارفرمایان نیز در خصوص دستمزد با دولت همسو هستند در حالی که در شورای عالی کار باید سه جانبه گرایی مدنظر قرار گیرد، نظرات جلب و به همه شرکا احترام گذاشته شود تا جلسات مزد بی نتیجه نماند.
  عباسی ادامه داد: هر ساله کارگروه‌های مزد تشکیل می‌شوند و تلاش می‌کنند با بررسی وضعیت معیشت و سبد هزینه خانوارها و انجام تحقیقات میدانی و تخصصی رقم دستمزد کارگران به واقعیتهای روز نزدیک شود. سال گذشته گروه کارفرمایی سبد هزینه خانوار را دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و گروه کارگری سه میلیون تومان اعلام کرد اما پایه حقوق کارگران تنها ۱۴ درصد افزایش یافت.
  به اعتقاد رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران، جلساتی که به شکل کارشناسی و به منظور بررسی وضع معیشت کارگران و تورم سبد هزینه آنها تشکیل می‌شود باید در شورای عالی کار به نتیجه برسد و واقع اندیشی فدای مصلحت اندیشی نشود.
  وی با اشاره به وعده وزیر کار مبنی بر پیشی گرفتن دستمزد سال ۹۶ کارگران بر تورم....

  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید.

   

برای مشاوره و خرید نرم افزار مناسب با ما تماس بگیرید